• 2
  (bkz: #1596825)

  tıpkı galatasaray efsanesi olduğu gibi fiorentina efsanesidir.

  allah kurtarsın kardeşim. baya efsane hatta her maç 3-4 gol atan takım yaratıyor. bizimle yaşadığı son şampiyonluktan bu yana efsaneyi hiç böyle göremedik. paranın efsane yaptığı adamlardan oda. pabucumun efsanesi. yersen. keşke fatih terim hakkında yaptığı ufak araştırmayı mancini ile ilgilide yapsaydı zira araştırma yapıp kötülemek daha yararlı olur ve samimi olduğunu hissederdik.
 • 3
  (bkz: roberto mancini/#1666128) ilk defa başlık altı entry girip birini savundurtan entari yazdırdın bana. üstelik roberto mancini hakknda, kaldı ki bu adam umrumda değil benim şu an ama ettiğin laf, laf değil. söylediğin kelime, kelime değil. yazdığın entry, entry değil. adamlık mı ? işte asıl oradaki soru işareti mancini'de değil senin üzerinde.

  roberto mancini'ye laf edenlere prandelli müstehak ! lan futbolunu,oyununa bir şey diyen yok. başarılı oldu, olmadı çok konuşmaya da gerek yok.

  adam haketmediği parayı istemedi sonuç olarak. yok ama fotoğraf paylaştı şimdi, biz gazla çalışıyoruz evet. büyük mancini oldu fotoğraf paylaşınca. ciddiyim prandelli gelsin bunun parasını alsın gitsin.
 • 4
  sözlükteki tolga zengin'ler tarafından yine adamlığı tartışılmaya başlanmış bendeniz. üstelik roberto mancini hakkındaki fikirlerim yüzünden. daha önce de fikirlerimi yazdığım için böyle problemlerle karşılaşmıştım. türkiye burası ama sorun yok; normaldir. hee bir de ettiğim laf laf değilmiş. söylediğim kelime kelime değilmiş. entry de entry değilmiş. kime göre neye göre ? istediğiniz kadar çabalayın sizin gibi saygısızlık etmeyeceğim. ama inandıklarımı savunmaya da sonuna kadar devam edeceğim.
 • 10
  (bkz: tunnel vision/#1711067)

  tunnel vision adlı arkadaşa "hamza hoca, sen misin?" yazdığım için bana böyle bir yazı yazmış bu arkadaş. bir de sonuna şu sözlükte fikirlere saygı duyun demiş. e senin yaptığın nedir derler adama. ben sinan gümüş adlı topçumuzun hakkını yediğini, kadro seçiminde adaletsiz davrandığını düşündüğüm 19/5/2015 sivas galatasaray maçının bu noktalara gelmesinin tek sorumlusu olduğuna inandığım hamza hamzaoğlunu eleştirirken, bu tunnel vision arkadaşımızın hem sinan gümüş başlığında hem de hamza hamzaoğlu başlığında (ki o başlıkta eleştirenlere yavşak demiştir bu arkadaş) yazdıkları yüzünden iğnelemek amaçlı bir yazı yazmışım. küfür mü etmişim? hakaret mi etmişim? aşağılayıcı bir söz mü söylemişim, istersem "nesrin topkapı, sen misin" yazarım arkadaşım , saygı duysana fikrime, saygı duysana düşünceme. nedir sizden çektiğimiz ya. sadece siz mi konuşabilirsiniz bu sözlükte, sadece siz mi fikir üretme, eleştirme , laf sokma hakkına sahipsiniz?

  volkan bahçekapılı olduğunu düşündüğüm yazar.
 • 11
  bahsedilen entryimde ne kendisine ne de ailesine hakaret tesebbusunde bulundum once bu yanlis anlasilmayi cozelim. toplum olarak "ailesine birsey yapti herhal" derken buradan hemen hakeret ve kufur anlami cikariyoruz. burdaki birsey "saygisizlik vs." olabilir. eger yanlis anladiysa kusura bakmasin. bu benim ozrumdur. amacim kendisinin her olayi mancini'ye baglamasinin sacma oldugunu anlatmakti. kendisi yanlis anlamis. nick altima entry yazacagina mesaj atsaydi oradan cozebilirdik.

  ben bugune kadar yazar oldugum sosyal platformlarda (galatasaray sozluk de dahil) fikri entryleri ne olursa olsun kimsenin nick altina olumlu veya olumsuz yazi yazmadim (rahmetli sarwidas haric onda da rahmet diledim). ulu orta insan icinde rencide etmek yerine ozel mesaj atarim. orada olay cozulur. kendileri benim yazarlikta ilk nickalti entry girdigim insandir, beni yanlis anlamistir, ama bunu bana mesaj yoluyla iletebilirdir. nick altima gereksiz yere "bakin bana kufur ediyo yeaa" diye beni rencide etmek pek hos degildir.

  saygilarimla.
 • 14
  (bkz: #1874987)

  genelde bu tarz polemiklere katılmak istemem ama buranın çoğunluğu temsil etmediğini düşünmekle yanlış bir fikre kapılan yazardır. evet, siyasi ve sosyokültürel anlamda durum öyle olabilir ama taraftarlık bambaşka bir dünya. bir taraftar her yemekte çatal bıçak kullanırken diğeri yer sofrasında ekmek bandırarak yemek yer ve daha sonra ikisi beraber gidip stat koltuklarını kırıp sahaya atabilir. burada bir ayrım yapılması gerekiyor.

  fatih terim konusunda mesela, burayı geçtim, twitter'da bile yapılan anketlerde fatih terim'e olumsuz bakanların oranı %70'leri geçmiş. twitter denen yerde de galatasaray'ın 6 milyon takipçisi var. şimdi diyecekse twitter da çoğunluğu temsil etmiyor 6 milyon takipçi ile, o halde neresi ediyor?

  ben şahsen stalker bir insanım.* nerede bir fatih terim paylaşımı yapılsa; yorumlar imparator, satıcı gibi ithamlarla dolu oluyor ve bunları yazan adamların diğer paylaşımlarına baktığımda koyu iktidar yanlısından apolitiğine bir sürü farklı insan görüyorum.

  hayır zaten büyük bir çoğunluk fatih terim'e siyasi bağlantılarından dolayı kızgın değil ki? vardır böyleleri de ama çoğumuz 2013'teki ayrılığından onu sorumlu tuttuğumuz için kızgınız. entry'sinde "şimdi beni yerden yere vuracaksınız" demiş ama benim kesinlikle böyle bir niyetim yok. umarım da bir linç girişimi olmaz. ama biraz gözlerini açıp gerçekleri görmeli. fatih terim artık galatasaray taraftarının çoğunluğu tarafından olumsuz gözle bakılan bir isim.
 • 16
  fatih terim'in kendisinin bile savunmayacağı kadar bariz hataları, yanlışları* savunmaya çalışan yazar. terim'i savunması normal, kendisine hak verdiğim noktalar da var tamam da abartmaya ve komik duruma düşmeye gerek yok.

  edit: saçma sapan argümanlar lafı kırıcı olmuş ve fazla kaçmış olabilir özür diliyorum, çıkarttım. onun dışındakiler için (bkz: #1875193) şu entry basitçe olayı anlatmış.
 • 17
  kendisinin fatih terim'i saçma sapan argümanlarla savunmaya çalıştığı yazılmış. bir de sanırım kendisi komik duruma düşmüş. o saçma sapan argümanların ve komik duruma düşmelerin neler olduğu kendisiyle paylaşılırsa sevinecekmiş bir de. bir fikre saçma sapan demek nedir yahu? şunu aşalım ben valla haksız olmaya razıyım. beni bilen bilir sözlükte kimseyi incitmemek, yanlış anlaşılmamak için elimden geleni yaparım. aynı nezaketi bekliyorum hepsi bu.
 • 19
  wesley sneijder hakkında şunları söylemiş;

  (bkz: #1973190)

  selçuk inan hakkında söyledikleri ise şu şekilde;

  (bkz: #1973926)

  herkesin farklı görüşü vardır, farklı görüşler olaylara her daim zenginlik katar ancak matematik kadar gerçek olan da bazı şeyler vardır ki karşıt görüşe pek müsaade etmez. bunlardan biri de galatasaray futbol takımına wesley sneijder ve selçuk inan'ın saha içerisindeyken verdiği katkıdır.

  sezon içerisinde 2-3 istisna maç dışında sneijder'in ölüsü takımın oynadığı oyuna katkı açısından selçuk inan'dan çok daha iyidir.

  bunu galatasaray taraftarının %90'ı kabul eder.

  hal böyle iken; "sneijder maliyetli, benzer formunu sürdürecekse gitsin." - "selçuk en iyi oyuncularımızdan, kalsın." gibi söylemler söylemek art niyetli düşüncelerdir.

  edit:

  %90 ı böyle düşünüyor, çoğunluk böyle diye kesin doğrudur gibi bir anlam yok. felipejorgeloureiro adlı yazar selçuk konusunda galatasaraylıların çoğunluğunun galatasaray sözlüğe oranla zıt düşündüğünü söylediği için öyle bir örnek verdim. anlamak çok zor değil.
 • 20
  okudugunu anlamayanlarca savunulan yazar. ilgili entryde "bazi seyler vardir ki karsit goruse pek musaade etmez" cumlesiyle anlatilmak istenen sudur; aleni gercekler vardir, ve bu yadsinamaz, karsi cikilamaz gerceklerin oldugu yerde bunun aksini savunmak mantiksizdir. orada "bu fikiri sunamazsin" denmiyor, bu fikri sunmakta serbestsin, ancak sunman mantiksiz olur, gercek zaten ortada diyor. okudugunuzu anlayin okudugunuzu. sozlukten sogutuyorsunuz vallahi insani.

  goruslerine gelince, kendisi iflah olmaz bir yerli sevicisi ve yabanci dusmanidir. bu duygularini torpulemek icin zaman zaman adil gorunen yorumlar yapsa da sonucta bu bizim okudugumuzu anlamamizi engelleyemez. selcuk ile sneijder'i kiyaslayip sneijder'i daha verimsiz bulan insanla tartisacak cok fazla bir sey yoktur. ikisi de bu sezon kotu performans sergilemistir ancak sneijder'in kotu halinin bile oyundan ciktiginda ne duruma dustugumuzu kupa finalinin ikimci yarisi gorduk. selcuk ayrilsa uzukur muyum? asla. gitsin bu paralara forma cikarip firlatabilecegi, agalik yapabilecegi baska bir yer bulsun da orada oynasin.

  yerli seviciligi acilen birakmasini tavsiye ettigim yazar. olaylara biraz daha objektif bakmak zor olmasa gerek.
 • 21
  şunu önemle belirtmek isterim ki kendisi, yani bendeniz hakkında yapılan en olumsuz, en sert eleştirileri bile kendisine ders çıkarılacak ögeler olarak görmektedir. istediğinizi yazabilirsiniz, hatta inanın bana hakaret bile edebilirsiniz hiç sorun değil. ama sizden tek ricam ön yargılarınızı birazcık kenara bırakın. mesela yerli sevici deniyor. eyvallah kabul özgürsünüz. ama beni tanısanız böyle demeyeceğinize o kadar eminim ki. işte sosyal medyayı eleştirme sebeplerimden biri de bu. adam bakıyor. ben sneijder'i eleştirmişim, selçuk'u övmüşüm. hooooop hemen tümevarım. yerli sevici diyor. acaba ben selçuk'un oynadığı futbolu daha çok beğenemez miyim? yani böyle bir ihtimal yok mu arkadaş ben anlamıyorum. dedim ya işte tanısa böyle demeyecek. eminim o da güzel, iyi bir insan ama şu ön yargıyı bırakın. hayatınızda görüp görebileceğiniz en yabancı hayranı adamım ulan ben. buna emin olun bak. her sektörde hem de. futbolda değil yalnızca. ben futbolcularımızı, teknik direktörlerimizi, hatta insanlarımızı eleştirirken dinine, diline, rengine, ırkına, ülkesine bakmıyorum abi. katkıya bakıyorum. sanıyorsunuz ki sneijder'i beğenmiyorum. bir okusanıza allah aşkına yazdıklarımı hani millete okumuyor diyorsunuz ya. ben de biliyorum herifin ne kadar değerli bir futbolcu olduğunu merak etmeyin. ama sıçtı abi geçen sene. niye bu kadar zor bunu söylemek. ya da neden bunu söyleyeni yaftalamak bu kadar kolay? her neyse canınız sağolsun. tanışmak dileğiyle. çünkü öbür türlü bu ön yargılarla bir bokta anlaşamayacağız maalesef.
 • 24
  şu kalıplardan kurtulmamız lazım. burada mesele övgü, yergi değil. sneijder, selçuk, muslera her kimse... bırakın herkes istediğini söylesin. bırakın herkes eleştirilebilsin. belli başlı durumlar dışında herkes fikirlerini belirtebilmeli:

  1) küfür- hakaret olmamalı

  2) amacı trollük olmamalı

  3) içteki nefretten ötürü, tamamiyle fikirlerden oluşan cümleleri kesinlik katarak kullanmamalı.

  bunlar dışındaki her şeye bence müsade edilmelidir. yani ben öyle düşünüyorum en azından.