• 8777
  muslera'yı kendisinden daha çok severim ancak benim için şu iki sorunun cevabı aynıdır;

  melo giderse ne olur?

  muslera giderse ne olur?

  bu iki soruya da vereceğim cevap yine bir soruyla başlar;

  hagi gidince ne oldu?

  yani, bu oyunculardan biri giderse yine yıllarca yerini doldurmaya çalışırız. ama hep birşeyler eksik kalır.aynı kalitede oyuncu bulsak kan tutmaz, kan tutsa oyuncu has galatasaraylı olsa onlardan aldığımız verimi alamayız.

  melo özelinde konuşmak gerekirse, ben galatasaray'a on yıl içerisinde bir daha bu kadar akıllı, bu kadar güçlü, bu kadar yetenekli, ters pasları onun kadar güzel atan, oyun sıkıştığında top saklayan, faul alan, oyuna yön veren, onun kadar kazanmaya odaklı ve bunların hepsinin yanında kendisini bu kadar galatasaray'ın tarafında gören, geri kalan herkesi karşısına alan, taraftarla bu kadar bütün olabilen, sahada yaptıklarıyla cümle aleme adeta '' galatasaray'la uğraşanın çocuğu olmaz ulan '' diye bağıran bir ön libero geleceğine inanmıyorum.

  umarım onu kaybetmeyiz. şayet kaybedersek de umarım ben haksız çıkarım da linderoth'lara, mustafa sarp'lara kalmaz işimiz.
 • 8778
  öncelikle,

  felipe melo kardeşim seninleyiz
  seninle cehenneme bile geliriz
  cimbombom'un düşmanları
  yesin senin taşakları

  tam 4 sezon önce geldiğinde çok sevinmiştim ki birçok kişi malum dünya kupası performansı ve balon muhabbetinden ötürü galatasaray'a yakışmayacağını veya patlayacağını düşünmüştü. fakat melo 4 sezondur öyle bir performans gösterdiki inişli çıkışlı herşeyi ile resmen taraftarın silahı haline geldi. bu adam volkana çüküyle gol attı , beşiktaşın kocası oldu yetmedi emreye s.ktir çekti !!. bir galatasaray'lının futbolcu olup yapmak istediklerinin hepsini yaptı bu adam. yetmedi galatasaray'ın düşmanı tüpçünün elini sıkmadı. yenildik ağladı, kazandık çıldırdı. iyi oynamadık taraftarı oyuna soktu kazandık. belki hatası fazla veya az oldu orasını tartışmaya bırakıyorum ama bildiğim birşey varki melo olsun olmasın bu taraftar onu asla şikecilere yedirmemesi gerektiğidir. 10 yıl sonrada anlatılsın 50 yıl sonrada.

  umarım bizde bırakırsın melo sen ve ailen çok güzel insanlarsınız yürüyedurun.
 • 8780
  32 yaşına gelmiş, yavaşlamış, hamle zamanlaması oldukça gerilemiş, bel fıtığından dönmüş ve yılda 3.3 milyon euro kazanan bir futbolcudan bir de bonservis kazanacaksak lorik cana - fernando muslera takasından beri yaptığımız en isabetli transfer olur.

  not: felipe melo, hagi ve elmander'den sonra futbolcu ve karakter olarak en sevdiğim galatasaraylı futbolcudur.
 • 8785
  bizden ayrılırsa inter'e gidecek gibi gözüken galatasaraylı futbolcu, mancini galatasaray'dayken de melo'yu çok beğeniyordu. ileri atıp hücumlarda dikine koşularından faydalanmaya çalıştı. yeri geldi stopere çekti ama bunun faydalı bir hamle olmadığını gördü. melo kumaşı çok kaliteli bir futbolcu. fatih terim ile yeniden doğdu ve eski performansına bizde ulaştı. galatasaray tarihinin en akıllı transfer hamlelerinden biridir melo'nun alınması, belki de zamanında yollanması da aynı şekilde akıllıca bir hamle olacaktır. ama melo öyle uyum sağladı ki kulüple, taraftarla, ülkeyle inanın uzun süre eksikliğini ararız diye düşünüyorum. hem melo için hem de bizler için hayırlısı olmasını diliyorum, seni çok sevdik felipe bizde bırakmanı çok istiyoruz be şu futbol denen oyunu.
 • 8787
  gitmek istiyorsa yolu açık olsun. bence seneye daha tempolu bir oyuncu almamız gerek kendisi yerine. yaşı ilerledi. mücadele gücü düştü. çok fazla hata ve faül yapmaya başladı. yerine doğru adam alınırsa ve kendisinden para kazanırsak harika olur. bence galatasaray için yapabileceği her şeyi yaptı. takımın gençleşmesi gerek. orta sahanın tempo kazanması gerek. meloyla devam etmezsek hiç şaşırtıcı olmaz bence.
 • 8788
  hagi ile aynı cümlede geçmesi büyük talihsizliktir. bir yanda bütün dünyanın önünde saygıyla eğildiğı hagi, bir yanda avrupa ve dünya futbolundan aforoz edilmiş melo. evet melo savaşçıdır, deli yürektir, galatasaray taraftarının gönlünde yer etmiştir. ama bu yer etme futbolundan ziyade uç kişiliği ve uç tavırlarıyla olmuştur. bize artık daha teknik, daha disiplinli, daha çabuk bir orta saha gerek. hayır zaten melo yaşlandı. 4 sene önceki melo'nun oldukça gerisinde. bence aynı drogba gibi zamanında ayrılmasını bilmek lazım. zaten bu sene iyice mimlendi. gelecek seneye nefes aldırmazlar sahada. hedef tahtası oluverir anında. 3,5m euro gibi paraya inter'e gittiği konuşuluyor. 35-36 yaşına kadar melo gibi her sene daha da hantallaşan bir oyuncuyu seyretmek istemiyorum. tabii giderse yeri dolar mı o büyük soru işareti. dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olmamak lazım. neyse hayırlısı olsun. kalırsa niye kaldı demem sonuçta. ama yine söylüyorum bu sezon ş.ligi melo-selçuk ikilisi ile olmaz. ikisinden birinin değişmesi gerek. melo kalıp selçuk gitse daha iyi olur sanki. (sanki'ye gerek yok) net daha iyi olur.
 • 8789
  azılı fenerbahçe medyasının yıllardır saldırmaktan, çamur atmaktan, galatasaray taraftarlarının önüne atmaya çalışmaktan geri durmadığı bir adam melo. eğer gönderilmesini isteyen veya gitmesinin doğru olacağını düşünen bir galatasaraylı varsa kimlerle aynı safta olduklarını hatırlatmak istiyorum sadece.

  bir de bir oyuncunun çift yönlü olup olmadığına gol sayısına bakarak karar vermek iyi kafaymış cidden. "melo çift yönlü değil" demek de attığı dikine paslarla takımı bir anda 3. bölgeye taşımasını yok saymak demek oluyor ama bunu kötü niyetli birine anlatmak neredeyse imkansız.

  melo yeryüzündeki en iyi galatasaraylılardan biridir benim için, kalsa da gitse de bunu hiçbir şey değiştiremeyecek.
 • 8790
  giderse 2011-2012 sezonu efsane kadrodaki elmander, eboue, riera, ulfaluji gibi onun yerini de dolduramayacağız. kadro olarak bu kadar yönetildiğimiz ve berbat transferler yaptığımız düşünülürse bizi felaket günler bekliyor renktaşlar.

  oldu olacak, sneijder de gitsin. siz nerde çer çöp adam var, kadroda tutun, sözleşme imzalayın amk.

  gerekirse savaş çıkarılsın, kendisi gönderilmesin. ben kadroda hoca ve maç seçmeyen adama, efsaneme tabi ki sahip çıkmak zorundayım.
 • 8796
  italya'da fiorentina ve juventus'ta oynadığı toplam 3 yılı var bu adamın. ailesi de kendisiyle torino'ya taşınmıştı falan. ailesinden bildiğim kadarıyla da, oradaki hayata çok adapte olmuşlar, italya'yı çok sevmişler. oraya dönme fırsatları olsa dönmek isteyeceklerini de duyuyordum. aynı şekilde istanbul'u da çok sevdi melo, galatasaray'ı ailesi bildi. bütün ailesi buradaki hayata adapte oldu. yeni yönetim ne düşünüyor bilmiyorum ama gidiyorsa, kuvvetle muhtemel kendi kararıdır diye düşünüyorum. italya haricinde katar da ihtimal dahilindeymiş ama gitmek istiyorsa teklif inter'dendir diye tahmin ediyorum. buarada twitter'ın aksine instagram'da birkaç futbolcumuzu ve abdürrahim albayrak'ı takip etmeye devam ediyor gördüğüm kadarıyla. şahsen ben duygusal olarak gitmesini hiç istemiyorum ama mantıklı düşününce her şey için teşekkür edip yolu açık olsun diyebilirim.
 • 8797
  şampiynlar ligi'ndeki performansımızı melo üzerindne değerlendiren bir arkadaşımız olmuş.

  ilk olarak bu takıma messi de gelse şl'de o performansı sergilerdi. senin kadronda şampiyonlar ligi seviyesi oyuncusu 3 tane futbolcun var. muslera-sneijder-melo şimdi sen bu sayıyı arttıracağına azaltalım diyorsan ona diyecek bir şeyim yok lakin senin şampiyonlar liginde ezilmenin sebebi veysel sarı-tarık ve hatt hatta selçuk ve burak gibi o seviye için yetersiz oyuncularındı...
 • 8798
  sneijder ve muslera'yla birlikte takımın en önemli 3 futbolcusundan biri benim gözümde.

  gider mi gitmez mi onu bilmem ama twitter'da diğer futbolcularımızı takibi bırakması bana çok saçma geldi. tahminim kendisi sözleşme uzatmak istiyor ama yönetimle anlaşmazlık var, sanki bir mesaj veya gönderme var gibi bu twitter hareketinde. sonuçta bu adamlar galatasaray futbolcusu olmaları dışında arkadaşı da, en azından 2-3 ile yakınlık kurmuştur kendisi dört sene içinde. bunun dışında umarım kendisinin yerini doldurmak için bir planımız vardır. yeri sıradan bir topçuyla dolmayacak bir oyuncu melo, sadece psikolojik açıdan bile takıma seviye atlatmış bir adam.
 • 8799
  durumunu iulian sebastian filipescu'ya benzettiğim futbolcu. melo'yu çok severim. onu canlı izlememişler çok şey kaçırmıştır. sahada gerçekten pitbull'dur. müthiş sezgileri ve pozisyon bilgisi sayesinde top neredeyse o oradadır.

  ancak; maalesef ancak, yazımın başında da dediğim gibi artık hedef tahtasıdır. tüm karşı medya, tff bu adamı mimledi. filipescuda mimlenmiş ve sakatlanmadan kaçmak zorunda kalmıştı. şimdi sakatlamak eskisi kadar kolay değil bu risk çok az ama maalesef seneye en az 3 4 kırmızı kart alacaktır.

  her şeye rağmen gönül kal diyor ama mantık gitsin diyor. bjk maçında mondragon sahaya geldi, ve sahada ufacık çocukları ile koca bir yürek gördük.
  yıllar sonra; melo da koca bir yürek olarak sami yene basacaktır.
 • 8800
  yerine çok daha iyi futbolcular gelebilir fakat o futbolcular melo'nun galatasaray'a verdiklerini verebilir mi diye düşünüyorum. hiç sanmıyorum. o bizim psikolojik üstünlüğümüz. o hepimizin haykırarak söylediği şeyleri takımda dile getirebilen tek adam. herkese haddini bildiren o. galatasaray'ı hem saha içinde hem saha dışında can siperane koruyan o. melo lan o melo. çok güzel günler yaşadık beraber. mancini çok beğeniyordu melo'yu tam orta saha gibi kullanıyordu iki yönlü. istemesine hiç şaşırmam. elbet bir gün gidecek fakat yerini dolduramayacağımıza o kadar eminim ki o yüzden kalmasını istiyorum. ama melo gitmek isterse de yapacak bir şey yok. yolu açık olsun ne diyelim. hep kalbimizde olacak adam.
  en azından 1 sene daha kal be pitbull. sonra gidersin işte. ya da onu o zaman konuşuruz...

  (bkz: çok sevdik be abi)