• 1
  dava sonucu fatih terim'in türkiye futbol federasyonu'ndan almaya hak kazandığı paradır. benim bildiğim hoca bu şartta bu parayı almaz.

  al sana tarihi fırsat hocam. tanesi 20 tl den 450.000 adet t-shirt alıp galatasaraylı çocuklara dağıtsa efsane olmaz mı?

  bu etkinliği de yüksek ihtimalle şampiyonluk maçı olacak olan göztepe maçının haftasonu olan 19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı gününe * denk getir, al sana efsane haraket. bir taşla bilmem kaç kuş
 • 11
  bir takım gerizekalıların diline, tff'nin özerk olduğunu bilmelerine rağmen ,"ligtv kombine" yollarıyla "vatandaş mağduriyeti"yle pelesenk olmuş hede.

  ya çok kasmayın mk, çikolata aldım ülkerden ülker sponsor oldu tff'ye, onlar ödedi, ben ödedim tamam mı? bu salaklara kalsa kimse kimseye tazminat ödememeli çünkü herkes her şirketten alışveriş yapıyor, "vatandaşın parası" yani. hayır aynı mantığa göre terim'in burda harcadığı her para vatandaşın cebine geri dönecek. mal mıdırlar nedirler arkadaş?

  hay sizin engin hukuk bilginize, acayip zeki beyninize spermatozoo salayım.
 • 13
  bu konunun konusulacagi tek ulke sanirim turkiyedir. adami kovarsan tazminatini verirsin, hoca da bunu alir. bu hakkidir. yok soyle yok boyle demeye gerek yok, hatta tartismanin bile anlami yok.

  normal sartlar altinda ayrilsa idi, yani kendisi kovulmadan 1 hafta once zaten istifa etmis bir insan, eminim ki hoca bu parayi almazdi. yanlis olmasin, buyukluk gosterir ve buyuk bir iyilikte bulunmus olurdu. ama su an sonuna kadar almasi taraftariyim. ne yapacagina da kendisi karar verir tabi ki. ama bu konustugumuz kisi imparator olunca insan nasil bir sov yapacak, bu parayi nereye yatiracak merak etmiyor degil.
 • 16
  hoca istifa etmeyi göze aldığına göre bu para onun için kesinlikle 3., 4. planda falandır.

  bir kısmını -hepsini olmayabilir, adamın hak edişi sonuçta- şöyle mehmetçik vakfı olur, çocuk esirgeme kurumu olur, şehit ve gazi yakınları vakfı olur bir yerlere bağışlarsa, zaten genel olarak toparladığı itibarını daha da yukarılara çeker diye düşünüyorum.
 • 19
  fatih terim'in yerinde olsam, sattığı tarlanın parasını bir gecede pavyonda yiyen dayılar gibi gider pavyonda ezer üstüne gazetecileri çağırır, dansöze 200 liralık banknotları saçarken görüntü verirdim. soliste şişe açtırırdım, bütün masalara alevli meyve gönderirdim. üstüne tüpçü'den diye de not düşerdim.

  adamın sözleşmeyle garanti altına alınmış parasının üstüne yatacaklar, utanmadan vatan millet sakarya edebiyatı yapıyorlar. zamanında kol gibi sözleşme yapmayacaktınız...
 • 20
  ''isterseniz görevi bırakırım.'' diyen, ''hayır hocam daha yapacaklarımız var.'' cevabını alan ama sadece birkaç gün sonra görevine son verilen birinin her türlü yönden sonuna kadar hak ettiği paradır.

  ulan bu adam galatasaray ile önemli işler yaparken bizden kopardınız, adam bizden kopsun diye olmayan bir mevki ürettiniz, adam rezil durumdaki milli takımın dünya kupası umutlarını son ana kadar yaşattı, tarihinde nadiren turnuvalara katılan milli takımımızı 3. kez turnuvaya götürdü, bizden çok daha iyi takımlar olan ispanya ve hırvatistan'a yenildik diye demediğinizi bırakmadınız, adam milli takımdan primcileri kesti diye bir de oradan yıpratmaya çalıştınız.

  9 milyon tl ananın ak sütü gibi helaldir hocam.
 • 21
  1.7 milyon euro'ya denk gelen meblağ. yani yatarak para kazanan tarık çamdal'ın senelik kazancına denk gelmekte.

  uçuk ötesi bir parayı hak etmediği halde cebe indirecekmiş algısı yayılması için yapılmış ince bir ayar. ntvspor'un fenerbahçe ile ilgili yaptığı çarpıtma transfer ücretlerine benzettim ben bunu.

  tabi bu tazminat az demek değil ama buradaki amacı da görmek lazım.

  ekşide salağın teki de 'o parayı almama karşılığında şampiyonluk sözüyle gelmiştir kesin galatasaray'ın başına' yazmış. lan diyelim böyle bir anlaşma var hoca geldiği gün çekerdi davayı unutulur giderdi.

  sonuna kadar hak ettiği bu parayı ne yapması gerektiğini söylemek elbette kimsenin haddine değil. ama ben 'vatan millet sakarya edebiyatı yapan terim'in nasıl cebini düşündüğünü görün' şeklinde çiğ bir propaganda yapan yavşaklara hocanın güzel bir montaj yapacağını tahmin ediyorum. bekleyip görelim bakalım.
 • 22
  dava sonucu fatih hocamizin tff'den alacağı, anasının ak sütü gibi helal olan 9 milyon tl'dir.

  kimle konuşsam benim paramla, verdiğim vergilerle ödenecek haram zıkkım olsun diyor. bok senin paran amk.

  her sene fix işler kötü gitmeye başlayınca milli takım teknik direktörünün maaşı konuşuluyo. size ne amk!

  ben araştırdım öğrendim. benim cebimden 1 kuruş bile çıkmıyor. benim cebimden çıkmayan şey seninkinden nasıl çıkıyor?

  öncelikle o ödenecek para devletin değil, tff'nindir ve tff devletten pay almaz. tff özerk bi kurum ve hazineden 2 kuruş para almıyor. büyük çoğunluğu sponsorlardan gelen gelirle ödeniyor. bu yüzden benim ödediğim vergilerle ödeniyor, devletin parası, tüyü bitmemiş yetimin hakkı edebiyatını falan geçiniz. milli takım hocasının aldığı para her hangi bi kulübün herhangi bi teknik direktöre verdiği paradan farki yoktur.

  milli takımdayken aldığı maaş, sonrasında alacağı tazminat anasının ak sütü gibi helaldir. kimseyi de ilgilendirmez.

  tff'nin gelirleri için madde 8'e bakın.
  http://gss.gs/KnW.jpg
 • 23
  işveren, sözleşme şartlarına uymamış ve işten çıkarmış. oysa ki sayın terim, işine son verilmeden önce bırakabilirim demişti. hocamızın arkasındayız deyip sonrasında işine son verirsen, sen çıkamazsın ben seni kovarım dersen, o parayı da verirsin. hiddink'e de verilmişti ama söz konusu isim fatih terim olunca işler başka türlü yürüyor.
 • 25
  şimdi eğri oturup doğru konuşalım. fatih hoca başımızda diye düşüncelerimi değiştiremem bu konuda. olaydaki yanlışlık bu denli yüksek bir sözleşme imzalanmasıydı. bunu zamanında hepimiz dile getirdik. benim cebimden çıkıyor çıkmıyor olayında değilim. demirören zamanında binbir takla atıp hocayı bizden kopardığı zaman büyük başarı sağlamış edasıyla gülücükler saçarak saçma sapan bir kontrat imzalattı hocaya. hepimiz de bunu kabullenemedik kabul edelim

  yalnız yine demirören, terim istifasını verdiğinde kabul etmeyip artistlik yapıp da ve kısa zaman sonra hocayı kovuyorsa o zaman bu tazminat sözleşmeyle de garanti altına alınmıştır ve ödenmesi zorunludur. ekranlara çıkıp da terim bizden birşey alamaz minvalinde boş konuşmalarla yiğitlik gösterileri yapacağına ben ne yaptım acaba diye oturup bir bakması gerekirdi. fatih hoca ile ilk olmadı, başımızda bu bu federasyon oldukça da son olmayacak burası açık. yarın bir gün lucescu da tazminat talep edecek kovulduğunda. hangimiz inanıyoruz ki lucescu'nun sözleşme süresini doldurabileceğine veya mancini'nin bize yaptığı gibi tazminat talebinde bulunmadan ayrılacağına. onu da kovacaklar o da isteyecek. kontratını yapıyorsan bunları da göze almışsın demektir.

  bütün bunların haricinde federasyon özerk bir kurum. gelirleri vs kendisine ait. o sebeple oradan çıkacak senin benim vergilerimden ödeniyor diye bir kaide yok. ama ben de şuna inanıyorum ki fatih hoca da oradan gelecek tazminatı kendisi kullanmayacaktır. bir kuruma bağış veya farklı bir sosyal yardım şeklinde kullanacağını düşünüyorum. burada tazminat sürecindeki mahkeme kararları falan sadece hocanın olaylar karşısındaki zaferinin kanıtı olacak ötesi değil