• 1
  iyi günde kötü günde, galibiyette mağlubiyette, hastalıkta ve sağlıkta bilgisayar başında kafa patlatan işsazı issinin issassız taraftardır.

  kendileri fatih terim'e ve onun bize kazandırdıklarına değer vermedikleri gibi dolaylı olarak galatasaray'ın efsanelerine de değer vermemektedirler.azalarak değil bir anda biterler inşallah.

  (bkz: çakma jose mourinholar)
  (bkz: futbol cahilleri)

  ukdeyi mturhan kişisi 16 kasım 2012 saat 13:55 sularında vermiş.
 • 3
  eleştirmek için fırsat kollamak: düşünüyorum...yok bu galatasaray birisinin yapacağı iş değil. bildiğin denyoluk. fırsat kollamak dendiğinde bizler bir art niyet ararız genelde.

  hagi antrenörlük yaptığında eleştirirsin çünkü hagi kendisini daha ispatlamamıştır yiyorsa oyunculuğunu eleştir. koşmuyordu, çok bencildi falan de. fatih terim içinde aynı şey geçerli. giyimini,kuşamını,saçını başını eleştirebilirsin ancak futbolu kapsayan hiçbir konuda kendisini eleştiremezsin hatta hoca bugün çıksa ben bundan sonra voleybol takımını da çalıştırıyorum dese onu bile eleştiremezsin :( çapın yetmez, o adam senden 3-4 değil 10-15 gömlek üstün. bugün üniversitelere konuşma yapmaya giden adamı sen oturduğun yerden eleştireceksin öyle mi ? ki bu adam ülke tarihinin en başarılı spor adamı ve uluslararası saygınlığa sahip bir şahıs ise.

  hocayı yüzyüze bir eleştir bakalım. burada attığın bokları bir yüzüne söyle. sen cümleye futbol diyerek başlarsın o sana türk futbol tarihini anlatır. sen uluslararası dersin o sana dünya futbol tarihini ezberletir.

  bugün manu alex ferguson'ın heykelini dikiyorsa yarın yönetim kurulunun apar topar toplanıp hocanın heykeli konusunda karar alması lazım. he eğer hocayı eleştirmek istiyorsan heykele maddi destek sağlarsın da belki güzel olmamış diye heykeli eleştirirsin...o da belki hani emin olma yinede...
 • 4
  nedense fatih terim'i taktiksel anlamda değil, 40 yıldır bilinen huyları sebebiyle eleştirmeye çalışan taraftardır. bunların gözüne, galatasaray'ın süper lig'de şampiyonlar ligi'nde gayet iyi ilerlemesinden çok fatih hoca'nın onu çekmeyin bunu çekin demesi, futbolcusuna güya küfür etmesi, agresifliği, ingilizcesi daha çok batar.

  özetle bana göre bunların eleştirileri galatasaray'ı falan düşündüklerinden değil. hangi takımlı olduklarını bilmiyorum. ama galatasaraylı değiller. galatasaray taraftarı olduklarını söylüyorlarsa, twitter'ın da etkisiyle gaza gelmişlerdir. fatih terim başlığına ve içerisindeki iki üç günlük entrylere bakarak, bu taraftar tipinin niyetini çok güzel görebiliriz.
 • 5
  fatih terim'in galatasaray'a kazandırdıklarının farkında olmayan taraftardır. demek ki ciddi ciddi fatih terim başarısız olsa dillerinden kurtulamaz hoca.

  14 nisan 2019 fenerbahçe-galatasaray maçı içinde tetikteler. stoperde donk'un yanında yerlilerden birisini oynatır ve işler kötü giderse evlatçılar başlar, fernando'yu oynatırsa da 2 tane asıl görevi stoper olmayan adamla oynanırmıcılar başlar.

  hakikaten fatih terim olmak zor. sen bu kulübe milyonlarca taraftar kazandır ama belki de senin sayende galatasaraylı olup bundan haberi olmayanlar gelsin seni en ufak bir şeyde yıkıcı şekilde eleştirsin.
 • 7
  bu durum için 6 nisan 2019 günü oynanan galatasaray malatya maçı sırasında başlığa ilk ne zaman yazildigina bakmak yeterli. maç sırasında sözlüğe girmeyip, devre arası ve maç bitiminde girerim. uzun zamandır oynanan galatasaray maclarinin devre arasında terim başlığı en ustlerde olurken, dün yoktu. ilk girdi marcao'nun sarı kartı sonrası eleştiri olarak girilmiş ve ardı ardına yazılar yazılmaya başlanmıştı. kişisel olarak terim'i eleştirmeyi çok basaramasam da eleştirilere karşı çok ön yargılı değilim. fakat eleştirmek için de pusuda beklenmesini de anlamıyorum. 14 nisan 2019 tarihinde oynanacak fenerbahçe galatasaray maçının ilk on biri açıklandığı an yazılacak ilk girdi eleştiri olacaktır. özellikle bakacağım.
 • 10
  art niyetlilerin yaptığı eylem.

  6 nisan 2019 galatasaray yeni malatyaspor maçı özelinde futbolu biraz bilen bir kişi marcao'nun 70. dakikada oyundan çıkmaması gerektiğini görür ve bilir. marcao sorumsuz davranarak gereksiz bir sarı kart görmüştür. yerde 1 dakikaya yakın yatması da kendisinin yediği nanenin farkında olduğuna ve hatta muhtemelen maçtan önce kart görmemesi yönünde uyarıldığına da delalettir.

  öngörülemeyen şeyler için, bir kişiye*, olayın bitmesini bekleyip "falanca şekilde davranması gerekirdi" demek art niyetliliktir. düşünce özgürlüğü garabetine ise hiç girmiyorum, kavramsal olarak felaket bir kere. düşüncelerin özgürlüğü topluma her zaman fayda getirmez. bu serbesti yüzünden saçma sapan öznel birsürü şey ortaya çıkar, nesnellik ortadan kaybolur, kakafoni olur. dolayısıyla mantık süzgecinden geçmeyen hiçbir argüman geçerli değildir.