• 1
  son 2 gündür tanık olduğumuz olay. her şey terim ile uzaktan yakından alakası olmayan bir soruya, ali koç'un lafı terim'e getirmesi akabinde başladı. en başta çoğu kişi gibi bende, gelişi güzel, gündem değiştirmeye yönelik verilen holiganist bir cevap olduğunu düşündüm. fakat konuşmanın hemen akabinde olayın, bot hesaplar aracılığı ile apar topar twitter gündemine getirilmesi, bazı spor yazarları ve sözde profesörlerin olayla ilgili yaptıkları terim'i suçlayıcı yorumlar/tweetler derken, son olarak ekşi sözlük gibi herkesin takip ettiği bir platformda çeşitli hesaplarca terim'in geçmişiyle alakalı ne idüğü belirsiz magazin haberleri baz alınarak açılan başlıklar ve girilen entryler organize ama amatör kötülüğün profesyonelleşme çabalarını gösterir nitelikte.
 • 2
  yapılanın adı algı operasyonu değil linç girişimidir artık. baktılar fatih terim varken ondan başkası başarılı olamıyor, bu adamı bitirmeden bize rahat yok dediler ve iktidarıyla, nihat özdemir'iyle, ali koç'uyla, tvlerdeki tetikçileriyle, sosyal medyadaki trolleriyle savaş açtılar fatih terim'e. birbirine paralel açıklamalar eşliğinde topla tüfekle saldırıyorlar her gün. yalan, iftira, itibarsızlaştırma... savaşta her yol mübah bunlar için. onursuzlukta çığır açtılar.

  fatih terim'i seversin sevmezsin ayrı konu, galatasaray camiası ve taraftarı bu linç girişimine karşı tek vücut olmalıdır. bu yapılanlar sadece terim'in şahsını değil galatasaray spor kulübü'nü de hedef alıyor çünkü. asıl amaç fatih terim üzerinden galatasaray'ı hedef alıp, galatasaray'ı başarısız kılmak. işte biz bu onursuz savaşa karşı direnip duvar gibi bir tepki koymazsak organize kötülük kazanmış ve baskın hale gelmiş olacak. ondan sonra galatasaray ne zaman başarıya yaklaşsa ya da başarılı olsa paçamızdan aşağı çekecekler. bu baskınlığı ve fırsatı onlara vermememiz lazım. uyanın.
 • 6
  arkadaşlar çevrenizdeki herkesi, yaşlısı genci aşçısı amiri herkesi ama herkesi bu algı operasyonundan haberdar edin. anlatın... gerçekten ilginç şeyler oluyor ülkede...

  ülkenin en zengin ailelerinden birinin çocuğu futbolda da başarılı olsun diye inanılmaz paralar harcanarak, profesyonel insanlar görevlendirilerek başka insanların hayatlarıyla oynanıyor...

  pes ettirmeye çalışıyorlar... lütfen ama lütfen herkese anlatın. bu iş çok büyüyecek, ve biz fatih terim'e sahip çıkmazsak sonunda istifa edecek.
 • 7
  bu yalı çocuğunun hocamıza bu kadar saldırmasının altında birçok sebep aradım, büyük ölçüde küçükken yaşadığı travmanın etkisi olduğunu da düşündüm. hatta şu entry'de yazdığım, arkadaşımın yazdığı cümlelerin altına da imzamı atarım. (bkz: #2768749)

  sakin sakin kafa yorunca, bu saldırının bilinçli, sistematik bir şekilde, hocanın sinirlerini yıpratıp, sahadan kafaca ve fiziken koparmak için yapıldığına kanaat getirdim. psikoloji dalında işin profesyonellerine danışılarak yapılıyor. hoca sahaya kafayı verdiğinde 8 kez altına aldığı için başka bir yol deneniyor.

  ekşi'den twitter'a kadar trol ordusu besliyor, deplasmanlarda bugüne kadar olmayan saldırılar var, bunların tesadüf olma şansı yok.

  hocanın tecrübeliriyle bu oyunlara geleceğini sanmıyorum, sonuçta onların güttüğü koyun kadar çoban sevmiş bir adam.

  bütün bu kötülükler elinde patlar ve çok daha beter durumlara düşerler umarım.
 • 9
  kendini bizimle rakip zanneden gariplerin rüyalarından uyandıktan sonra yaptıkları şey, e sahada bizi yenebilecek güçleri yok. kendi çevirdikleri oyun bazı çevrelerin kulağına gidince kulakları çekilmiş. son olarak napacaklar. böyle kendilerine yakıştığı gibi pis işlere bulaşacaklar.

  ama benim anlamadığım bu takımın hiç mi avukatı yok, hiç mi hukuk danışmanı yok? bugün bu tür pis algı operasyonları için zamanında fetöcülerin ve pelikancıların kullandığı bir sözlükte fetöcüler ve pelikancıların ağzıyla bir algı işlemi yürütülüyor. açın davayı istesinler sözlükten adresleri. millete anonimliğin ardına saklanıp hayasızca iftira atmanın cezasını hukuk önünde çektirin. yarsuvat hukuk bürosu bu iş için kaç para ister acaba? en azından bir konuşulsun bu kadar meydan boş bırakılmamalı.
 • 11
  aralık 2017'de bir gece gelen "nerede kalmıştık" twitinden sonra şirazesi kayan, ve bir anda futbol arenasında amaçsız kalan korsan bildiricilerin tamamıyla fatih terim'in konsantrasyonunu bozmak ve tam anlamıyla kendisini saha içine vermesine engel olmak amacıyla sistematik olarak bir gün koç'un, bir gün avcı'nın, bir gün kayseri başkan vekilinin, bir gün göksel'in ,......üstlendikleri vazifedir.
  ama bilmezlerki;
  1-) korkunun da ecele faydası yoktur.
  2-) herşey şaşar da bir allah'ın adaleti şaşmaz.
  bu nedenle sonucunda galatasaray camiasını daha bir hırslandıran, kenetlendiren ve en sonunda müzesine yeni kupaları eklemesiyle sonuçlanan nafile çabalardır.
  halbuki tam tersi, bu kadar uğraşmasalar, kendi işlerine baksalar daha çok şampiyonluk şansları olacak ama neyse, bize göre hava hoş. biz kol çalışmaya devam edelim. zira kaldıracak daha çok kupalar var...
  zaten şurada mayıs'a ne kaldı...
 • 16
  bahsedilen sabıklara göz attım, yalandır doğrudur abartılmıştır bir şey diyemiyorum, yaşım yetmiyor zaten oyunculuk yıllarına. hocamı çok severim ama yapmamıştır diyemem. yaşımın yettiği dönemden ise hatırladığım şu var mesela, 2003 yılında inönü'de beşiktaş taraftarına el hareketi çektiği fotoğraf, o stadta kulübe direk tribünün altındaydı ve maç boyu o bölgedeki taraftar kulübeye sözlü saldırırdı. hocamın karısına ve kızına 90 dk küfür edildiğini hatırlıyorum mesela, ama 15 sene sonra sadece fotoğrafı servis edince adamı infaz edebiliyorsun tabi.

  bir de şuraya bakalım, bahsi geçen kulüp ve camia, bugüne kadar en ufak yüzkızartıcı işe bulaşmış herhangi bir oyuncusuna, hocasına, yöneticisine veya taraftarına ne yaptırım uyguladı? bir tane örnek verebilirlerse, ben kendi adıma terim'den vazgeçmeye razıyım. şike, ırkçılık, hakeme eşcinsel hareketi çekmek gibi son dönemde yapılan tüm olaylarda, bırakın özürü utanmayı, tam tersi savunmadılar mı? ulan rakip hocanın kafasını yarıp yarım bıraktıkları maçta bile mağdur olduklarını iddia etti bu güruh. aziz yıldırım yıllar boyu ne boklar yedi,hepsine şahit de olduk. gazetecileri işinden etti, tehdit, şantaj, rakip başkana tokat, oyuncusunu dövdürme, şike... bir tane eleştiri, yaptırım gördük mü bu etik ahlak koruyucularından, sadece bir tane? ne zaman o aziz kendilerine zarar vermeye başladı, sonra gözden çıkarıldı, yine karakteri sicili sebebiyle değil, ulan adamın maskesini takıp gezdiniz ya, keza oyuncuları volkan demirel de öyle. şu an gözlerime inanamıyorum bu etik ahlak bekçisi tavırlara, sen kimsin nesin bir düşün önce başkasına saldırmadan. aksi halde hiçbir etkisi yok bizim gözümüzde, sizin bu ikiyüzlülüğünüze de hocayı veya başka birini yiyecek değiliz.
 • 17
  sadece fatih terim'e değil yaklaşık olarak 2 senedir galatasaray'a da yapılan algıdır. kesinlikle bunun sadece futbol ile ilgili olduğunu düşünmeyin. ülke nin siyasi yapılanması ile de ilgili var. ülke içerisindeki kutuplaşmayı futbol üzerinden de yapmak istiyorlar. o yüzden hepimiz çok daha sakin olacağız. onlara istedikleri şeyi vermeyeceğiz.
 • 19
  18 eylül 2019'da beceriksiz sinsi* tarafından yapılan açıklamalarla değerini yitirmiş, kendileri için akıllıca (aslında alçakça ama onlar için mantıklı) hamle boşa düşmüştür. fatih hocanın da dediği gibi galatasaray'a (özellikle fatih terim üzerinden) saldırarak ve algıyla saldırtarak yalnızlaştırma amaçlandı. yalan yok 28 kasım 2018'den beri de başarı ile yönetiliyordu ama işte koç en son kendi zehrinde boğuldu ve 18 eylül 2019'daki saçma açıklamaları yaptı. maymunun gözünü açtı. sebepsiz yere, ortada hiçbir şey yokken organize olamayan ve çok amatör kötülüğüyle aşırı dikkat çekti. hoca da 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçından sonra karıncayı belleyip belini incitmediği açıklamasıyla psikolojik üstünlüğü bariz ele geçirdi.
  https://twitter.com/.../1174407013448724485
  bugün de kulüp resmi siteden yaptığı açıklamayla 28 kasım imzacılarını iyice mahçup etti.
  https://twitter.com/.../1174708576377540612
  koç buraya kadar gerek iktidarın terim'le arasının kötü olmasını kullanarak gerekse de sponsorluk, genel kurul üyeliğiyle vb tavladığı anadolu kulüpleri başkanlarını bizim aleyhimizde kullanmıştı. işte 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçından önceki saçma açıklamalarıyla bu kendi kurduğu sinsi düzeni bozdu diye düşünüyorum. kural hatası safsatası ile ilgili konuşurken terim kompleksini kustu ve tepki çekti. "biz tek, siz hepiniz" işi çok sürdürülebilecek şey değil zira. burası "yeni türkiye" hukuksuzluğun, ahlaksızlığın sınırı kolay kolay tahayyül edilemez. biz de bugün yaptığımız gibi diğer kulüplerle olan husumetimizi azaltacak pozitif adımlar atarak bu oyunu bozacağız. tabi ki bariz fb güdümünde olan kulüplerle olmayacak bu barış süreci. zaten o çakallara eyvallah etmeyeceğiz, galatasaray'lı duruşunu bozmayacağız. kaybeden onlar olacak, şeytanla yatağa giren çarpılarak kalkar!
 • 20
  bunun tek bir nedeni var o da ahmet çakar'ın fatih hoca sen de evet diyormusun videosu. bu videoya fatih terim olumlu/olumsuz bir geri dönüş yapmadığı için iktidar tarafından taça çıkarıldı, o yüzden de milli takımdan kovuldu. yani olay ne kebapçı dövmesi ve başarısız olması.

  hatırlatmak gerekirse 2017 yılında başkanlık seçimine geçiş için referandum yapılmıştı ve evet denilmesi yeni sisteme geçişin koşuluydu. bu dönemde rıdvan dilmen, burak yılmaz, arda turan, ahmet çakar ve murat boz gibi spor(?) ve sanat(? :d) dünyasından bir çok isim evet diye kampanya düzenlemişti. son olarak video sırası ahmet çakar'a gelmiş ve ahmet çakar da fatih terim'e fatih hocam sen de evet diyor musun diye sormuş ve fatih hocam'dan bu çapulculara cevap gelmemişti. o günden beridir fatih terim'in karşısına organize ve profesyonel kötülük yapmak için bir insan topluluğu birikti.

  velhasıl kelam, galatasaray taraftarı olarak bir arada birleşmeli ve fatih hocamızı bu kötülere karşı korumalıyız. köpekler istediği için atı öldürmeyelim.
 • 21
  yapılan algı operasyonu çok artık ortada. ama hesap etmedikleri iki şey var, ilki; allah'ın yardımıyla hoca oyun kuranların başına oyunlarını hep geçirdi, ikincisi; galatasaray çoğunluktur bu ülkede,demir leblebidir. isırmak isteyenin dişlerini eline verir.

  birlik olma zamanı. hocayı, yönetimi, takımı ezdirmeyelim. yaptıkları operasyon yakında kendilerine döner merak etmeyin. galatasarayla uğraşanın çocuğu olmaz. bu öyle sıradan bir laf değil.
App Store'dan indirin Google Play'den alın