• 24133
  risk alamıyor. inanamıyorum gerçekten. takım hücuma çıkarken kendi sahasında 4 oyuncu var. tamam bekleri ileri gönderiyorsun da orta sahaların geride kalıyor. kanatlar da rakip ceza sahasına girince ortada kocaman bir boşluk oluşuyor. bu boşluk nedeniyle de takımın ribaund alma şansı kalmıyor.

  halbuki futbolda ribaund çok çok önemlidir. hem oyunu rakip sahaya yığmak, hem rakibi hazırlıksız yakalamak hem de gol tehdidi yaratmak adına ribaund alabilen takımlar hep bir adım öne geçer.

  ama bizim orta sahalarımız stoperlerle birlikte bekliyorlar. 15 ocak 2020 çaykur rizespor galatasaray maçında isyan ettim artık. bir ara lemina ve seri arasındaki mesafe 2-3 metreydi. ikisi de aynı yere gidiyorlar. sanki birbirlerine ayaktan kelepçeli gibilerdi. ama normal. takımın topla mesafe kat edebilen en iyi oyuncusu lemina'yı biz stoperlerin arasına mahkum ediyoruz. seri de topla mesafe kat etmiyor. eh ilerde topu uzun atabileceğimiz adam da yok. sonuçta dön baba dönelim.

  sürekli bir temkin halinde hoca. hocam koyver artık. bak puan farkı 10. kapanması zor. o kapansa başka takımlar var arada. taraftarın çoğu bu sene şampiyonluğu bırakmış durumda. herkes iyi oyun görmek istiyor. genç oyuncular görmek istiyor. risk al artık biraz gözünü seveyim. bunu yapabilecek en iyi zamandasın. 2 sene üst üste şampiyon olmuşsun. taraftar futbolculardan bıkmış yeni ve genç isimler görmek istiyor. şampiyonluk beklentisi düşük. azıcık risk al artık ne olur.
 • 24134
  fatih hocanın antalyaspor maçından* beri düşünceleri bence gayet pozitif ve lemina'nın geride beklemesi tercihi anlaşılabilir bir durum.

  takımımız, rizespor maçında* savunmada 4-4-2, hücumda ise 3-5-2 şeklinde konumlandı. bekleri ileri atıp oyunu genişletmeyi, oyun kurulumu için ise arka üçlüye lemina'yı ilave edip, feghouli ve ömer'i ise merkeze kaydırıp kalabalık olmak istiyor.

  ancak, ömer taktik disipline sıkı sıkıya bağlı bir oyuncu değil, feghouli ise hiçbir özel görevi yerine getiremeyecek seviyede. bir de rizespor maçındaki bekler maç eksikliği sebebiyle formsuzdu. lemina arkada oynayıp, emre akbaba da orta sahada taylan gibi köprü olamayınca jean michael seri tek pas istasyonu oldu ve etkisiz kaldı.

  sarracchi ve linnes'in form tutması, onyekuru'nun takıma katılması, asimetrik orta saha üçlüsünün daha uyumlu olması ve feghouli sorununun bir şekilde çözülmesi halinde hocanın kafasındakilerin sahada daha görünür ve etkili olacağını düşünüyorum.