• 21027
  kendisi için bu sezon tek kelime eleştiri entrysi girmeyeceğime söz veriyorum. bu adam da insan yapması gereken dışında bir ton şey bırakılıyor kucağına. hocam diagne'yi adam eder, hocam emre'yi adam eder hocam taraftarı bir araya getirir. hocam takımın eksiğini kendi içerisinde kapatır. hocam şöyle hocam böyle. yeter artık hocadan yük alacağınıza hocaya kendi yükünüzü bırakıyorsunuz.
 • 21028
  2019-20 sezonuna tek forvet opsiyonu olarak diagne ile girerse kendisini zor bir dönem bekliyor. bu kadar transfer konusunda tecrübeleri olan bir adamın bu kadar amatörce davranması çok ilginç geliyor.eren ve geçen seneki şampiyonlar ligi rezaletinden ders alınmadıysa daha da bir şey olmaz, yani para yok ne yapsın diyen olabilir diagne'yi ederinden aza satıp dünyadaki tek forvet olmayan falcao dışında birini alabilirdik ama fatih hoca kendi kendine mücadele veriyor.

  not: teknik direktör ve transfer ne alaka diyen olabilir ama kendisi bir teknik direktörden daha fazlası ben diagne konusunda yönetimi pek suçlayamıyorum hoca böyle olmaz demedikçe yönetim adım atmaz diagne yeter derse suçlusu terimdir.
 • 21029
  kendisinin takımdan ayrı kalmasını hocamız olmamasını dusunemiyorum. çünkü nerden baksanız kaç haftadır cezası nedeniyle açıklama yapamıyor ve ortam resmen boş bırakılmış gibi bir moral motivasyon kaybı oldu biz taraftarda. önümüzde oynayacağımız ilk maçtan sonra sadece futbola dair konuşmalar yapsa bile huzura ereceğiz bence.

  düşündüm de başımızda olmasa resmen diri diri yerdiler bizi.
 • 21030
  --- alıntı ---

  "emre kaplan, volkan kılıç ve beyaz tv muhabirlerii fatih terim kararı ile galatasaray antrenmanlarına alınmayacak. ayrıca imparator fatih terim, söz konusu muhabirlerin sorularına da yanıt vermeme kararı aldı."

  https://twitter.com/.../1165009737290854406

  --- alıntı ---

  transferlerin bu kadar çok gecikmesi, kuşkusuz en çok bu ve bunun gibilere yarıyor. her transfer döneminde akbaba gibi galatasaray'ın etrafında dolananlara karşı fatih önlem alıp vermiş küsküyü. darısı diğer yalancılara.
 • 21031
  aspor, trtspor ve beyaztv muhabirlerini tesislere almama, zorunlu bulundukları alanlarda da kendilerinden soru kabul etmeme kararı almış teknik direktörümüzdür.

  kendisi yine yeniden galatasaray taraftarını yönlendirme ihtiyacı duymuştur. özellikle son zamanlarda falcao konusunda bu medya soytarılarının gazına gelen taraftarımız, falcao konusunun bir türlü sonuca varamaması ve ardından gelen denizlispor mağlubiyetiyle resmen saldıracak, suçlayacak yer aramakta. bunun baş sorumlusu da yaklaşık 1,5 aydır falcao konusunda bugün geldi yarın gelecek diye diye taraftarın sinirlerini iyice geren, sinir uçlarıyla oynayan, uydurdukları haberler doğru olmayınca da yönetimi taraftarın önüne atan bu medya soytarılarıdır.

  fatih hoca bu hamlesiyle aslında asıl ayarı gaza gelen(buna ben de dahilim) taraftarımıza vermiştir. tam da yönetime tepkiler baskın hale gelmişken olaya müdahale edip bize düşmanın kim olduğunu, ne derece sinsilikler peşinde olunduğunu o meşhur instagram tv videosundan sonra bir kez daha tekrarlamak zorunda kalmıştır. zira taraftarımız bunu anlamama konusunda baya dirençli. ama hoca da sağolsun bunu anlatma konusunda çok sabırlı. hoca bu kararıyla bizlere açık açık "bunlara inanmayın, bunlar sizi üzmekten, bizi birbirimize düşürmekten başka bir iş yapmaz" diyor. bir düşünelim bakalım sezonun ilk maçını oynadık ve kaybettik, daha önce ilk maçı kaybettiğimiz hangi sezon bu hale gelmiştik biz? veya falcao konusu; hadi diyelim ki defter kapandı, bu bizim peşinden koşup ta alamadığımız ilk forvet mi ne bu kıyamet? hatta son da olmayacak ben size söyliyeyim. bunlar kıyamet koparılacak durumlar değil, kıyametin kopması gereken zamanı biz çoktan geçtik. (bkz: riva ve florya soygunu)

  insanız hepimiz gaza geliyoruz, sinirleniyoruz, bazen içimizi dökmek rahatlamak istiyoruz ama lütfen bunları ölçüsünü kaçırmadan, düşmanın ekmeğine yağ sürmeden, onlara istediklerini vermeden yapalım. bakın bu düşman çok farklı bu başka. lütfen artık kendimize gelelim. yönetim de bizim, teknik ekip de, oyuncular da! lütfen yazacağınız her şeyde aklınıza önce bu organize ama amatör kötülüğü getirin...

  bunu lütfen klişe bir çağrı olarak algılamayın ama bizim uzun zamandır söylemediğimiz bir marşımız var. onu rafından indirmenin tam zamanı...

  yollar uzun, dikenli, taşlı olsa da,
  bastığın yer üzüntülerle dolsa da
  sel, çığ, ateş, önünde her ne olsa da,
  cim-bom başı dik yürür!
 • 21032
  hata yapsa bile hiçbir şekilde onu eleştirmek içimden gelmiyor, yapma be hocam falan diyorum en fazla, kendisini gerçekten çok seviyorum ve galatasaray'lı kişiliğine gönülden inanıyorum, millet saçma sapan hocalarla, yöneticilerle debeleniyor, bizim hocamız tek başına hepsine bedel, dağ gibi, hanginiz yedek kulübesine bakınca kendini güvende hissetmiyor ?

  kıymetini bilelim artık hocanın, 3-5 puştun lafına bakarak hocaya gereksiz saldırılar yapmayın, sonra gelir tudor gibi, prandelli gibi biri... devamını getirmiycem, korku filminden hallice fatih hoca dışındaki hocaların olduğu senaryolar.

  2 senedir forvet istiyor ama alınmıyor, istediği kadroyu halen tam olarak oluşturabilmiş değil, ama bence 2 ay içinde falcao'nun da katılmasıyla özlenen futbolunu bize bir şekilde izlettirecek, sabredin, sabrın sonu mayıs'ta şampiyonluk.
 • 21035
  saha içinde de saha dışında da ayar vermekte başarılı olan hocamız. saha içinde başarılı olmasa 2 sene üst üste şampiyon olmazdık herhalde. aslında bunları ayırmamak gerekir futbol bir bütündür. mesela son yaptığı hamle de galatasaray aleyhine düşmanlık yapan kişileri barındıran kanalların muhabirlerini almayarak en doğrusunu yapmıştır. çünkü bu insanların tek derdi galatasaray ve fatih terim hakkında iftira atmak yalanlar uydurmak düşmanlık yapmak ve bunların olduğu televizyon kanalları da bunlara hizmet etmektedir. ayrıca istedikleri kadar düşmanlıklarına devam etsinler hocanın da dediği gibi ''yel kayadan toz talır''.
  evet bir maç kaybettik kötü oynadık kırmızı kart gördük maalesef istenen oyunu ortaya koyamadık oyuncu tercihleri hatalı olabilir vs ama bir maç kaybettik diye de 2 sene üst üste başarılı olmuş hocaya saha içinde başarılı değil demek yanlış bence. üstelik yapılan onca hakem hatalarına cezalara diğer kulüplerin birlik olup galatasaray düşmanlığı yapmasına rağmen. bir maç kaybedildi diye takımı 2 sene üst üste şampiyon yaptığı gerçeği değişmiyor hocanın. ben giderek daha iyi olacağımıza inanıyorum şahsen önemli olan camia olarak kenetlenip birlik olmamız. oynanan oyun giderek iyiye gidecektir yeter ki transfer mevzuları halledilsin ve takım oturmaya başlasın.

  not:entry yazmıştım ama sildim çünkü genel olarak toparlamak istedim yazdıklarımı düşmanlık yapan kişi ve kuruluşlara da değinerek.
 • 21036
  https://twitter.com/.../1165009737290854406

  bu kararı sonrası bazı medya kesimleri tarafından cephe alınmış hocamız.

  a spor'da turgay demir, trt spor'da feridun niğdelioğlu ve beyaz tv'de sezgin gelmez'in kötü niyetli açık galatasaray düşmanlığı ve terör örgütü bağdaştırmaları sebebiyle bu karar alınmış.

  ayrıca,

  erman hocam,

  senin muhabirin 10 haber yapsın 10'u da yanlış ses çıkarma ancak fatih hoca tepki gösterince çık ona laf yetiştirmeye çalış. yok öyle bir dünya.

  herkes kendinden başlasın eleştirmeye. senin muhabirin galatasaraylı bile değil. haberleri zaten fiyasko üstelik kulübe de zarar veriyor, ancak suç hocanın öyle mi?
 • 21038
  bilmem kaç puan geriden gelip takımı şampiyon yapan adama ligin ilk haftası deplasmanda kaybetti diye yapılan operasyonları gördük. kendisini küstürmememiz gerekli. gs düşmanları sandığımızdan daha fazla. tudor zamanı muhabirlerin adamın sessizliğinden faydalanıp hakaret ettiği zamanları nasıl unuttunuz. bu cürreti fatih hocaya gösteremezler, sırf bu sebepten ötürü bile şampiyon olamasak da fatih terim bizimle kalmalı.
 • 21039
  galatasaray bir insan olsaydı fatih terim olurdu. hoca duruşuyla, karizmasıyla, içinde yaşadığı kaos'la, sevgisiyle, kavgasıyla adeta yürüyen bir galatasaray. 1 senedir yürütülen itibarsızlaştırma çabasını, yönetim izlerken hoca tek başına yine bunların yapamayacağını yaptı. zaten yönetimden iktidara yakın kanalların muhabirlerini engellemesini beklemiyoruz. ama bunu yaparken bile suçu hocaya atıp, biz yapmadık hoca istedi deyip, zaten uğraştığı iktidarı daha da üstüne çekecekler.

  hoca aynı bizim gibi düşünüyor, bizim gibi yaşıyor, bizim gibi seviyor galatasaray'ı. diğerleri sadece kendi reklamı peşinde. abdurrahim albayrak'ın servis ettiği falcao fotoğrafı bile kendi reklamını yapma çabası. bu adamlar kameraya oynamayı bu kadar çok seviyor. hocanın neler yaşadığını siz düşünün içerde. galatasaray üstü kimse yoktur bunda hem fikiriz. ama biz galatasaray'lılar şampiyonlar ligi'ni en çok fatih terim'in kaldırmasını istiyoruz. onla daha anlamlı olacağını düşünüyoruz.

  hangi topluluğa, hangi kulübe bakarsanız bakın. bir kulüple bir insan bu kadar bütünleşemez. artık uzun vadeli düşünerek, anlık başarısızlıklarla hocayı yıpratma saçmalığına son vermeliyiz. eleştiri her zaman olsun. hoca da eleştirilsin. ama kimse ilk yenilgide hoca taktik bilmiyor, hoca bunu bilmiyor ayakları yapmasın. ben hoca olsam fatih terim gibi sahiplenmem bu kulübü. çok yıpranırım. ailem yıpranır, sevdiklerim yıpranır, sonunda kaçar giderim bu takımı ne kadar sevsem de. bu adam sahada ki biz. ve bu sefer yeterince sahip çıkmazsak, dışardaki asalak gibi yaşayan tayfa yüzünden değil, içeride ki iş bilmezler yüzünden kısır döngüye gireceğiz. daha çok saldıracaklar. hocanın yumuşak karnından, bel altı vurmaya çalışacaklar.

  iş artık sadece bizde. hocaya sahip çıkmazsak, boynumuzu yere eğecek saçmalıklara alışmaya başlayacağız. son yaptığı muhabir olayı bile başlı başına bir kahramanlık hikayesi. ülkenin en zengin ailesinin çocuğu koçali bile anadolu ajansının yaptıklarına 1 hafta tepki verebildi. gerisini siz düşünün.
 • 21044
  uzun bir aradan sonra kendi stadımızda takımımızın başında olacak olan imparator. hem takımı hem kendisini çok özledik. bu akşam oynayacağımız konya maçında oldukça coşkulu arzulu istekli bir futbol bekliyorum. belhanda rahatsızlandı feghouli ameliyat oldu falan derken ilk 11'de yine selçuk'u görmekten korkuyorum.

  hocam en büyük ricamız selçuk'u oynatmaman. illa oynatacam diyorsan da skoru alıp en az 2 3 fark yaptığımız maçlarda oyunu soğutmak için al son yirmi dakika. 15 yaşında genç al bizi 10 kişi oynatsın ama yine de selçuk oynamasın lütfen.

  lütfen...
 • 21046
  kendisinden rica ediyorum, hangi şartta olursa olsun lütfen selçuk denen adam ile oyuna başlama. gençlerden koy, gerekiyorsa soso yu ortaya çek, emre'yi orada kullan ama ne olur artık pili bitmiş tükenmiş bitmiş bizimde ömrümüzden ömür götüren, ömür törpüsü şu adam ile maça başlama. gençlerden iki tane çocuğu şu maça koy, on tane hata yapsınlar on tane gol yedirsinler gıkım çıkarsa en adi namerdim, ama yeter artık kendisine hayrı olmayan adamın bize hayrolmasını bekliyorsun. takımı iki yıldır şampiyon yapan, ayakta tutan sahada oynadığımız muhteşem futbol değil, taraftarın yarattığı baskı ve sonucunda gelen iç saha performansı. ve bu performansın devam etmesini istiyorsak, enerjimizi böyle tükenmişlerin pas hatalarında kahrederek tüketmeyelim lütfen.

  (bkz: 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı)
 • 21047
  kadin cinayetlerini elestirmek icin iki kiz babasiyim diye basladi sozlerine, bunun ne kadar yanlis oldugundan bir haber. bu cografyadaki erkeklerin buyuk bir cogunlugunun genlerine islemis artik bu dusunce yapisi; bizim kadinlarimiz, kiminin annesi, kiminin kizi, kiminin kardesi. malesef bu bakis acisi konu ile mucadele etmiyor, ediyor gibi yapiyor, ama hizmet ettigi sey bu hasta dusunce yapisi. kadini bir birey olarak kabul etmiyorlar, hep basina tanimlayici bir kelime getiriyorlar. cok uzucu bu, ve degisecegine dair hic umudum yok. keske biri ciksa da bunlari soylese, fatih terim’den daha baska bir tavir beklerdim, ayrica uzuldum.
  25 agustos konyaspor macinda takimin basinda yer alan teknik direktorumuz.
 • 21048
  19/20 sezonunda takımdaki en formsuz isimdir. kimse kusura bakmayacak. elinde bu ligin çok ama çok üstünde bir kadro var. evet yaşlı oyuncular da mevcut ama bu takım konyaspor'a*, 45 dakikada neredeyse 0 (sıfır) pozisyona girecek bir takım değil.

  bu takıma neden ısrarla uzaktan şut attırmadığını anlayamıyorum. hayır pasla gittiğimizde de kaptırıyoruz. bari auta çıksın top. belki seker, meker de gol olur. yok. yasak. kaleye şut yasak. 2 senedir aynı. topla kaleye kadar girmeye çalışıyoruz.

  hocam bıktıysan, sıkıldıysan söyle. gerçekten bu mıymıntı takım sana yakışmıyor. kadro iyi. çok iyi hem de. artık sahada iyi bir takım görelim allah aşkına.