• 2
  londra alexandra palace'ta, 2020 william hill dünya dart şampiyonası'nda bir erkek oyuncuyu yenip tur atlamayı başararak tarihe ismini altın harflerle kazıyan ilk kadın dart oyuncusu.

  iki gece önce kadınlar dünya şampiyonu mikuru suzuki, james richardson'ını yine enfes bir maçın ardından adeta elinden kaçırmıştı. james richardson setlerde 2-0 öne geçmiş fakat bir şekilde mikuru suzuki önce 3. set ardından da 4. seti alarak maça ortak olmuştu. son sette de durum 2-2 iken dünya şampiyonası stage'inin gerginliğine yenik düşerek gereken o yüksek skorları bir türlü bulamamış ve maçı 3-2 kaybetmişti.
  maçın tamamı ---> https://youtu.be/8sqSwQET7gM
  bu da 3 buçuk dakikalık özeti ---> https://youtu.be/tBoAKBCI20k (en azından özetteki suzuki'nin 151 out'unu izleyin derim. maçı anlatan rod harrington'ın tepkisi de mükemmel (: )

  fakat dün gece fallon sherrock ted evetts'i yenerek kadın dartının önünü sonuna kadar açtı. muazzam bir başarı muazzam. lisa ashton'dan, mikuru suzuki'den çok daha önce yapılması bekleneni fallon sherrock başardı. uefa şampiyonluğumuza tanık olmak, süper kupa'da real madrid'i yenişimizde kafayı yemek ve o sene toparlanan puanlarla dünyanın en iyi takımı konumuna ulaşmak nasıl kelimelerle anlatılabilecek gibi değilse bu başarı da fallon sherrock için kelimelerin yetmeyeceği türden. eline sağlık fallon!

  sherrock'un maç sonu röportajı ---> https://youtu.be/86DHKq2VsQ8
  ted evetts'i yendiği maçın tamamı ---> https://youtu.be/V4pmqbACkJU
  maç özeti ---> https://youtu.be/VFc0xn7h5AA

  21 aralık 2019 akşam seansında ikinci turdaki rakibi ise mensur suljovic.
  çok çok zor bir maç daha kendisini bekliyor ama... o "ama" umarım senden yana olur fallon. başarılar!

  edit: bilgi düzenleme.

  sene sonrası editi: rod harrington demişim ama bu ses wayne mardle'a ait ):
 • 3
  2020 william hill dünya dart şampiyonası 2. turunda dün gece *, pdc erkekler dünya 11 numarası mensur suljovic'i; setlerde 3-1 üstünlük kurarak eleyip 3. tura yükselen ve tarih yazmaya devam eden mükemmel kadın!

  maça avusturyalı suljovic, ingiliz fallon'a nazaran çok daha iyi bir başlangıç yaptı ve ilk sette durumu 2-0'a getirdi. fakat fallon önce kendi başladığı oyunu 81'den çıkış yaparak aldı sonra da suljovic'in oyununu harika bir 131 çıkışla kırdı ve ilk sette durumu 2-2'ye getirdi. son leg'e de dart avantajı ile başlayan sherrock 70 out ile oyunu bitirerek ilk seti almayı başardı.

  2. sete mensur suljovic başladı ama bir önceki setteki performansını devam ettiren fallon sherrock 104'ten çıkış yapmayı başararak 2. sete de muazzam bir giriş yaptı. sonrasında kendi başladığı oyunu da alarak sette durumu 2-0'a getirdi fakat suljovic önce kendi oyununu aldı peşine fallon'ın leg'ini kırdı ve son legi de alarak seti 3-2 kazanıp maçta skoru 1-1'e getirdi.

  bu kez 3. sete mensur fırtına gibi girdi. önce sherrock'un oyununu sonra kendi oyununu alarak skoru sette 2-0'a getirdi. ardından sherrock kendi oyununu alarak durumu 2-1'e getirdi. setin 4. oyununa mensur başladı ama sherrock oche'yi * * ilk ziyaretinde 3 tane triple 20 atarak 180 ile lege giriş yaptı. bir sonraki ziyaretinde de 180 atan fallon geriye 141 sayı bırakarak ally pally * seyircisini inanılmaz bir nine-dart finish havasına soktu. atması gereken 141 sayısı kalmıştı. televizyonda yayınlanan bir maçta nine-dart finish yapan ilk kadın olmasına yalnızca 3 dart kalmıştı. triple 20, triple 19, double 12 veya triple 20, triple 15, double 18! maalesef oche'yi 3. ziyaretindeki ilk dart single 20 geldi ardından bir single 20 ve triple 20 attı. geriye kalan 41 sayıyı da bir sonraki ziyaretindeki ilk 2 okunda atmayı başararak 11 dartlık bir leg'le durumu sette 2-2'ye getirdi. setin son oyununa mensur başladı ve çıkışa ilk mensur geldi. atılan dartlar sonunda mensur 40 sherrock 32 kalmıştı. mensur oche'ye geldi, ally pally seyircisinin fallon'a olan desteği ve mensur'u boo'lamaları sonunda gelen baskıyla 40'tan çıkışı yapamadı. ardından fallon sherrock 32'den ilk dartında double 16 atarak çıktı ve seti 3-2 alarak maçta 2-1 öne geçti. maçı almak için, tarih yazmaya devam etmek için yalnızca 3 oyuna ihtiyacı kalmıştı.

  4. sete mensur başladı. fallon sherrock 66'dan çıkış yaptı ve hedefin 2 oyun uzağına kadar yaklaştı. kendi başlayacağı oyunu da alırsa müthiş bir avantaj elde edecekti fakat mensur izin vermedi. sette durum 1-1'e geldi. bir sonraki leg'e mensur başladı ve aşırı zorlansa da oyunu kazanarak 2-1 öne geçti. fallon kendi başladığı oyunu 68'den single 20, single 16, double 16 ile çıkış yaparak aldı. maçın en kritik oyunu geldi. mensur alırsa setlerde durumu 2-2'ye getirip maça tutunacak, fallon alırsa maçı 3-1 kazanarak inanılması çok zor bir başarıya daha imza atacak...

  4. setin 5. oyununa mensur 57 atarak başladı. fallon 55 ile karşılık verdi. atılan skorların düşüklüğü sinirlerin nasıl gergin olduğunun adeta kanıtıydı. mensur 55 attı, fallon 100. mensur bir sonraki ziyaretinde maksimumu buldu, 180 attı. fallon 60. mensur 127 kalmıştı fallon ise henüz çıkışa dahi gelememişti, 186 sayıdaydı. suljovic 127'yi çok kötü ziyaret etti ve yalnızca 48 atarak 79'a kaldı fakat bir kez daha oche'ye gelecekti çünkü fallon sherrock henüz çıkışta değildi. 186'ya 100 atarak kendini 86'ya ve mensur'un ellerine bıraktı sherrock. ally pally seyircisinin tepkileri eşliğinde mensur atışlarına başladı. 79 için triple 19 atıp double 11'e kalma hedefindeydi fakat ilk dartı single 19'a düştü ve 60 kaldı. elindeki son 2 dartın ilkini single 20'ye saplayarak double 20'ye kaldı. son dartta double 20'yi bulursa maç adeta yeniden başlayacaktı fakat mensurun oku 20'nin solundaki 5'in içine düştü. ally pally seyircisi çılgına döndü ve fallon oche'ye geldi. 86 için gereken triple 18 atıp double 16 ile çıkışı yapmaktı fakat fallon'ın ilk dartı single 18 geldi. 68 kaldı. normalde rakibi çıkışta olmasa triple 20, double 4 veya triple 16 double 10 gibi daha rahat atılabilecek yolları tercih edebilirdi fakat ilk dartını triple atamazsa son dartın çıkışı olamayacağından ve rakibi de çıkış pozisyonunda olduğundan gitmesi gereken tek bir yol vardı. 68'e triple 18 atmak zorundaydı. single gelse dahi bullseye (u: redbull, board'un ortasındaki kırmızı bölüm, double 25 yani 50 sayı değerindedir.) atarak maçı alabilirdi. fallon 2. dartını da single 18 attı ve 50 kaldı. bir dart boardu üzerindeki en küçük alana son dartını atmak zorundaydı. ally pally nefesini tuttu, fallon bullseye'a son dartını isabet ettirdi ve ortalık yangın yerine döndü.

  tarihe tanıklık edebileceğiniz maçın tamamı ---> https://youtu.be/1CmAefC6LII
  maçın özeti ---> https://www.youtube.com/watch?v=cEqoqIr0DVE

  27 aralıkta öğlen seansında gerek oyununu, gerekse stage'deki efendiliğini ve tutumunu aşırı beğendiğim chris dobey ile 3. tur mücadelesine çıkacak sherrock. normalde michael smith hariç kiminle oynarsa oynasın destekleyeceğim bir adam dobey fakat bu maç başka maç. bu maçta da gönüller fallon'dan yana. hatta fallon, michael smith'le dahi oynasa gönüller fallon'dan yana. come on girl!
  başarılar!
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!