• 2
  londra alexandra palace'ta, 2020 william hill dünya dart şampiyonası'nda bir erkek oyuncuyu yenip tur atlamayı başararak tarihe ismini altın harflerle kazıyan ilk kadın dart oyuncusu.

  iki gece önce kadınlar dünya şampiyonu mikuru suzuki, james richardson'ını yine enfes bir maçın ardından adeta elinden kaçırmıştı. james richardson setlerde 2-0 öne geçmiş fakat bir şekilde mikuru suzuki önce 3. set ardından da 4. seti alarak maça ortak olmuştu. son sette de durum 2-2 iken dünya şampiyonası stage'inin gerginliğine yenik düşerek gereken o yüksek skorları bir türlü bulamamış ve maçı 3-2 kaybetmişti.
  maçın tamamı ---> https://youtu.be/8sqSwQET7gM
  bu da 3 buçuk dakikalık özeti ---> https://youtu.be/tBoAKBCI20k (en azından özetteki suzuki'nin 151 out'unu izleyin derim. maçı anlatan rod harrington'ın tepkisi de mükemmel (: )

  fakat dün gece fallon sherrock ted evetts'i yenerek kadın dartının önünü sonuna kadar açtı. muazzam bir başarı muazzam. lisa ashton'dan, mikuru suzuki'den çok daha önce yapılması bekleneni fallon sherrock başardı. uefa şampiyonluğumuza tanık olmak, süper kupa'da real madrid'i yenişimizde kafayı yemek ve o sene toparlanan puanlarla dünyanın en iyi takımı konumuna ulaşmak nasıl kelimelerle anlatılabilecek gibi değilse bu başarı da fallon sherrock için kelimelerin yetmeyeceği türden. eline sağlık fallon!

  sherrock'un maç sonu röportajı ---> https://youtu.be/86DHKq2VsQ8
  ted evetts'i yendiği maçın tamamı ---> https://youtu.be/V4pmqbACkJU
  maç özeti ---> https://youtu.be/VFc0xn7h5AA

  21 aralık 2019 akşam seansında ikinci turdaki rakibi ise mensur suljovic.
  çok çok zor bir maç daha kendisini bekliyor ama... o "ama" umarım senden yana olur fallon. başarılar!

  edit: bilgi düzenleme.