• avrupa şampiyonası'nın güzelliği piç etmiştir. allah belanı versin platini. büyük turnuvalar oynandığı yerle hatırlanır. 86 deyince akla maradona, tanrı'nın eli ve meksika gelir. 2010 gelince vuvuzela gelir. 2002 deyince kore ve japonya gelir. hedef isviçre denir, hedef almanya denir, hedef brezilya denir.

  2020 düşünüldüğünde akla platini'nin bok ettiği rezil turnuva olarak kalacak. ön elemelerden farkı olmayacak. lanet olsun.

  edit: final de kesin wembley'de oynanır.

  sevimsizler.
 • uefa'nın bir an önce toplanıp ev sahipliği için almanya veya ingiltere'yi tercih etmesi gereken turnuva.

  platini denen rüşvetçinin ne naneler karıştırdığını tüm dünya gördü. sırf tek aday olduğumuz için bize vermemek adına uydurulmuş komik bir statü söz konusu. 12 farklı ülkede düzenlenen turnuva mı olur amk. 12 ülke doğrudan mı katılacak o zaman.

  hemen bu saçmalığa bir son verip bu turnuva için en hazır ülkeler olan ingiltere ve almanya'ya teklif götürülmeli. birine bu iş ihale edilmeli. zaten iki ülke de her turnuvaya doğrudan katılacak dereceyi elde edebiliyor.

  bize versinler diyeceğim de statlar dışında alt yapımız hiç yeterli değil. üstelik terör olayları nedeniyle de olacağı varsa da olmaz bir iş.

  dediğim gibi ya almanya ya ingiltere.
 • 2018 dünya kupası anlayışıyla geçecekse bok gibi geçecek olan turnuvadır. daha önce dünya kupası izleyen hiç kimse 2018 dünya kupasından tat aldım diyemez. futbol oynamaya çalışan 2 takım vardı. biri finale çıktı, diğeri yarı finalde elendi. hakkını yemeyeyim güçleri doğrultusunda japonya ve rusya da kupaya renk kattı ama seyir zevki açısından 2004 avrupa şampiyonası ile kapışır yani o derece.
 • futbol federasyonumuz, ev sahipliği için resmi başvuruyu gün itibariyle yapmış. uefa yetkilisi olsam, bir adet gülücük yollardım cevap olarak. ülken 1 yıldır çözülemeyen, sonuçlandıralamayan şike davasıyla çalkalanıyor, ırkçılık gibi bir lanet bile ürüyor sahalarında. olaysız neredeyse tek bir derbin yok, futbol taraftarın nefretten gözü dönmüş, çıldırmış, insanlıktan çıkmış durumda, maçlarda yaralanmalar, kavgalar eksik olmuyor. hemen hemen her derbi sonrası ev sahibi takım seyircisiz oynamak zorunda kalıyor, hakemlerin berbat ötesi, lig sistemin saçmalığın daniskası. saha içlerine girmeme gerek bile yok ama, ne takımların ne oyuncuların ne saha şartların avrupa seviyesinde. tek pozitif yanımız, 70 milyonun neredeyse tamamının futbola olan ilgisi, merakı. açıkçası evsahipliği için zamanımız geldi ama bu şartlarda evlat olsak sevilmeyiz malesef.