• 1
  galatasaray spor kulübü divan kurulunda başkan yardımcısı olarak görev yapmakta olan kişi.

  --- alıntı ---

  eşref hamamcıoğlu, 1954 yılında istanbul doğumludur. 1975 yılında galatasaray lisesi'nden mezun olduktan sonra 1980 yılında sorbonne 'üniversitesi işletme bölümü'nü bitirdi. 1981-1992 yılları arasında tekfen holding'e bağlı grup şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1992-2012 yılları arasında sodexo'da kurucu genel müdür ve ceo olarak görev yapmıştır. ayrıca 1994-1998 yılları arasında sayın duygun yarsuvat ve merhum anıl büyükeroğlu, başkanlıklarında galatasaraylılar derneği yönetim kurulu'nda ve 2001-2002 döneminde sayın mehmet cansun başkanlığında galatasaray spor kulübü'nde muhasip üye olarak çalışmıştır. türk-fransız ticaret derneği, tüsiad, türkiye olimpiyat komitesi üyesidir. ingilizce ve fransızca bilmektedir. evli ve bir çocuk babasıdır.

  --- alıntı ---
 • 2
  meşhur hamamcioğlu müesseseleri'nin sahibi olan ailenin mensubudur. 1880'de türkiye'nin en eski makine şirketi olarak kurulmuştur dahası kurucusu o zaman için şaşırtıcı bir şekilde gayrimüslim değil ali hamamcıoğlu'dur.

  ailenin daha sonraki kuşakları hep galatasaray'la içli dışlı olmuş özellikle ikinci kuşaktan nihat hamamcıoğlu ve üçüncü kuşaktan münir hamamcıoğlu çok önemli galatasaraylılardır. hele ki 3790 sicil numaralı münir bey galatasaray duayenidir.

  7102 sicil numaralı eşref hamamcıoğlu ise halihazırda divan kurulu başkan yardımcımızdır.