• 5
  #572855 nolu entry'de bana laf atmış yazardır ne demiş bakalım;

  ayrıca milleti aksini konuşmasın diye recep tayyip erdoğan'ı haklı bulan galatasaray taraftarı başlığını açarak yaftalamaya çalışanlar da var. bir de daha karşı görüşü sindiremeyip bu başlığı açan adamlar "bi demokratik hakkımızı kuıllandık" diye yapılanları savunup, demokrasiden söz ederler değil mi?

  - fatih terim'e yapılan saygısızlık, takımın orta sahasının dökülmesi, tribünlerde tezahürat eksikliği gibi konuların tartışılması gerekirken oturup tartıştığımız protestodur

  - bu stadı bu adamın yaptırdığı en başından biliniyordu. peki o zaman neden organize olamadık? stad bitince mi geldi aklımıza protesto etmek? hepimiz cebimizden para koysaydık ya, real madrid taraftarının yaptığı gibi. kendi stadımızı kendimiz yaptırsaydık ya. islıklayan bütün insanlar o zaman neredeydiler? organize etselerdi ya hepimizi "akp'nin stadını istemiyoruz" diye

  - bu stadı bu adamın yaptıracağına göz göre göre izin veriyorsan, o zaman durup durup stad açılışında patlamaya hakkın yok.

  - bir ülke yeri geldiğinde elbette başbakanı protesto etmeli hatta yumruk bile atabilirsin, ama bu protestonun stad açılışında olmamalıydı. sen protestonu büyük bir pankart açarak gösterebilirdin, "bizi muhtaç ettiğin için sağol başkan" diye. ya da hiç bir konuşmayı alkışlamayarak ses bile çıkarmayarak gösterebilirdin protestonu. ama nerde bizimkilerde o mantık? yuhaladın da ne oldu, bugün istediğin kadar çırpın sen kötü duruma düştün. iki tane ekşi sözlük pıtırcığı övdü diye kendini devrim yaptım zannedenler var ne yazık ki.

  hepsine ayrı ayrı cevap verirdim ama yapmayacağım, genel konuşacağım;

  sen hala kafan kuma gömülü olarak bu stadı başbakan yaptırdı diyorsan sen ya artniyetlisin ya da bilgisizsin, ben 2. durumu varsayıyorum bunu da belirteyim, şimdi güzel arkadaşım sen boyun eğmeyi, ses çıkarmamayı, stadyumu bile kimin yaptırdığını bilmeyecek kadar bilgisiz olmayı seçebilirsin ama oradaki insanlar hiçbir organizasyon olmadan yani ultraslan pankartı gibi değil bu iş oradaki insanlar birbirlerinden habersiz bir adamı protesto ettiler neden ettiler sayalım siyasetini beğenmezler, fenerbahçelidir falan filan peki bunlar tüm stadın protesto etmesi için yeterli mi tabii ki değil peki ortak protesto neydi galatasaray üzerinden siyasi propaganda yapmak işte buna izin vermedi galatasaray taraftarı yani senin beğenmediğin taraftar, hadi çık cesaretin varsa söyle yapmaz öyle şey başbakanımız desene, bende sana daha 1 saat evvel başka bir açılışta yaptığı açıklamayı şak diye çıkartayım buraya. o yüzden karşı görüş deyip milleti kutuplaştırma karşıt görüş yok galatasaray taraftarı var ve bu taraftara karşı insanlar var bunların sıfatları baibakan,başkan ve maşalar.
 • 10
  über yetenek avcısı olmayan yazar. sadece sözleşmesinin bu sezon bittiğini bilmediği ve sezon başında bursaspor'un ilgilendiği futbolcuyu "acaba takasta kullanabirmiyiz?" diye düşünmüştür. bu düşüncesini de sözlükteki dostlarıyla paylaşmıştır.

  fakat bazı arkadaşları özel mesajdan "çağlar'ın sözleşmesinin bu sezon biteceğini" konusunda bilgilendirmek yerine, nick altından karalama yaparak birşeyleri amaçlama derdindeler.

  kaldı ki bir futbolcu tavsiye etmeye yetenek avcılığı denir. o futbolcunun transferi için paylaşılan tavsiye ise sadece bir görüşten ibarettir. öncelikle eğitimini tamamlayamamış genç kardeşlerimizin bu ikisi arasındaki farkı kavraması rica olunur. daha sonra boş zamanlarında, tribüne giderek "sabri ortaya üçlü çektir tayfaya" diye tezahürat edebilirler.
 • 11
  başına sıcak geçmiş olmasını dilediğim yazar. yoksa mantıklı bir insan şu entryi yazamaz. (bkz: rıza kayaalp/#1270320)
  tamam kemalist sistem olmamış, e sen olmuş musun güzel kardeşim? kişilerin mallıklarını sistemlere yıkmak da nedir yahu? hayır bu ülkede gerçekten atatürk'ün yaratmaya çalıştığı sistemin uygulandığına sen inanıyor musun? ya da sistemi eleştirirken örnek verdiğin adamın o sistemle en ufak bi alakası olduğuna?
  eyyorlamam bu kadar.
 • 13
  özel mesaj uygulaması dururken, nick altına yazılarak oligarşik zihniyetlerin taşlatmaya çalıştığı yazar. bir sorun asla bir anda, durup dururken çıkmaz.

  her sorunun bir kökeni vardır ki, türkiye'de ki bu zihniyetin kökeni de bozuk sistemden kaynaklanmaktadır. sadece kendi düşüncelerini yazmıştır ve böyle düşünmektedir. aksini düşünenler nick altını karalayarak kendisini hedef tahatasına oturtmak yerine, özel mesaj yolu ile düşüncelerini kendisine aktarabilirler.

  uğruna ayaklanmalar çıkan demokrasi böyle bir şey.
 • 14
  sanıyorum ülkedeki herkesi anadolu kültürüne göre yaşamak zorunda zanneden renkdaş.
  e bunun hristiyanı var.
  yahudisi var.
  anadolu kültürünü benimsemeyen türk'ü de var.
  bak edirne falan anadolu'da değil zaten.

  bence annesinin babasının endişe duymadığı kız çocukları için kafasını yormak yerine önce anadolu kültüründe şike ve şikecileri korumak var mı? şikecileri korumak için federasyon atamak var mı? düzenlediğin olimpiyatlarda neredeyse tüm sporcularının dopingli çıkması var mı? ırkçılık var mı? ırkçıya bayrak taşıtmak var mı? tayt giyiyo diye yurt dışından üstlendiğin müsabakalar için gelmiş kadına kıza laf atmak var mı? bunlara endişelensin. çocukları merak etmesin aileleri korur.
 • 15
  öncelikle anadolulu olmayan, rumelili yazar. anadolu kültürü terimini kullanmasının sebebi, genelleme yapma açısındandır. çünkü ülkemizde ki oligarşik yapının başını çeken malum gurup sever genellemeleri. özellikle de genelleme adı altında, tek tipçiliğe bayılırlar. hani türk adı altında kürt'ü, arnavut'u, laz'ı, boşnak'ı, roman'ı falan ifade etmeleri gibi.

  bu arada annesinin, babasının düşünmediği kız tabi ki beni ilgilendirmez. anasının babasının sokağa attığı tinerci çocukta beni ilgilendirmez. ama bir şey yanlışsa, ben yanlış derim. kendi fikrimi de beyan ederim. toplasan bu ülkenin %5'ini geçmeyen inanç gurubuna bağlı kesimlerinde, bu kültürle yoğururulmuş olduğu malum. kaldı ki daha önce de söyledim, kimsenin ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez.

  ama bir şey benim dünya görüşüme yanlış ise, yanlış derim. kime ne?
 • 20
  sözlüğün anasını bellemekte olan yazarlardan. zira hangi başlığa girerseniz girin kendisinin mancini'ye sövdüğüne şahit olabilirsiniz.

  borussia dortmund başlığında bile bunu yaptığını görünce artık cidden siteden soğudum. burayı forum sanıyor zannedersem. aç mancini başlığını ana avrat içinde ne varsa dök sen de rahatla biz de rahatlayalım abi. ceza falan alacaksan da bana yazılsın. ama bu sitenin yüzlerce yazarını, okurunu her girdiği başlıkta senin zırvalarını görmek zorunda bırakma. lütfen.
 • 22
  kimsenin sevgisine ihtiyacı olmayan, zamanında fatih terim'i de eleştirmiş yazar. burası sosyal bir platform ve özgürce kendi görüşlerimizi, formata uygun şekilde yazabilmemiz için kurulmuş.

  mancini'yi beğenmiyorum, takıma uygun bulmuyorum ve istediğim gibi eleştiririm. zoruna giden varsa mancini'nin resmine sarılıp ağlayabilir. ha bu arada ek olarak, başlık altına değil özelden yazmayı seven yazar. sonuçta dikkat çekmek veya milleti linç etmek benim karakterimde yok.
 • 25
  şahsen mancini ile ilgili son zamanlara kadar iyimser bakış açım ciddi anlamda değişmesine karşın ne zaman başlığına baksam arkadaşın her zamanki gibi mancini'yi yerin dibine sokan yazıları ile karşılaşıyorum evet aşısı tutmayabilir ama öyle bir analiz yapıyor öyle şeyler yazıyor ki zannedersin başımızdaki adam mancini değil cezmi turhan güvenç kurtar falan.. evet aşı tutmadı diyebilirsin yada türk futbolcularla karakteri uymadı diyebilirsin ama avrupa'nın en iyi takımlarında öyle yada böyle çalışmış şampiyonluk apoleti takmış italya futbol federasyonu başkanının prandelli'den sonra milli takıma en büyük aday olarak gördüğü bir adamın teknik direktörlük kabiliyetine bu kadar yüklenip kin kusmayı benim mantığım almıyor. artık mancini gitse de bu arkadaşımız da rahatlasa sözlükte rahatlasa der durumdayım kusuruma bakmasın sanırım sözlükte ikinci nick altım kendisi oldu.