• 3476
  kendisi şu anda anadolu efes ile euroleage de ilk 4 te yerini sağlamlaştırmakla meşguldür. zaten şu anda mevcut ekonomik şartlarda galatasaray basketbol takımının bu seviyelerdeki bütçeler ile rekabet etme şansı yoktur. ama ileride tekrar mevcut hedefler büyütülüp gerekli ekonomik şartlar sağlandığında, ergin hocam esas yeri olan galatasaray erkek basketbol takımının başına geçecektir. buna canı gönülden inanıyorum.
 • 3477
  elinde oldukca iyi bir kadro olmasina ragmen yine savunma tarafinda cuvallayan bir takima donustu anadolu efes. bu sene euroleague’de maalesef buyuk mac kazanma sikintisi var.
  formsuz oldugunu dusunuyorum. lig’de tek galibiyeti olan dacka’dan bile fazla sayi yemis durumda. her mac 90 sayi yiyerek mac kazanmasi imkansiz.
  (bkz: 2018-2019 euroleague sezonu)

  edit: toplam 1156 sayi yedigi ve takimin savunma zaafiyeti var diye elestirdik ve ali koc hayrani olduk iyi mi?
  hayir kendine kotu koc mu dedik. takimi cok sayi yemekte ve her mac 90 ustu sayi yiyerek mac kazanmasi zor dedik. bundan daha olculu nasil bir elestiri olabilir anlamadim.
 • 3478
  hakkında yapılan "savunma" temelli eleştiriler doğrudur, istatistik yalan söylemez.

  koçun bu sezon anadolu efes'e kazandırdığı hücum kimliği ne kadar elite yakın bir seviyeyse, aksine efes'e bir türlü entegre edemediği savunma karakteri bir o kadar vasat altıdır.

  ergin hocalı efes bu sezon ligde 3 maç kaybetti (2 evde, 1 deplasmanda). maçların skorları:

  efes 86-96 sakarya
  fb 86-79 efes (uzatma sonunda)
  efes 86-90 bjk

  ergin hocalı efes bu sezon euroleague'de 5 maç kaybetti (2 evde, 3 deplasmanda). maçların skorları:

  efes 78-93 kaunas
  milano 81-80 efes
  efes 82-84 madrid
  oly 88-81 efes
  cska 102-84 efes

  bir maçta 75, maksimum 80 sayı görmelisiniz potanızda; avrupa basketbolunda genelgeçer kabul gören bir savunma prensibidir bu. hoca bu konuda henüz yapması ya da yaptırması gerekeni uygulamaya dökemedi bu sezon, basit. dolayısıyla şu an için bu konuda başarısız oldu.

  efes müthiş hücum performansına rağmen euroleague'in en kötü ribaund istatistiğine sahip olan ve hedef maçlarda en bol sayı yiyen takımlarından biri. aynı zamanda şu ana kadar herhangi bir direkt rakip deplasmanında rakibine diş geçiremedi. ben demiyorum, veriler ortada.

  ergin hocayı eleştiren kişi kötü galatasaraylı olmaz, tıpkı fatih terim'i eleştiren birinin kötü galatasaraylı olmayacağı gibi. veri matematiktir, matematik yalan söylemez.
 • 3481
  14 mart 2019 maccabi fox anadolu efes maçında müthiş bir performans ortaya koymuş canımız ciğerimiz.
  bu sene o kadar konsantre ki ilgili maçta üçüncü periyotun sonunda miccic ile olan bir pozisyonu vardı izlemenezi tavsiye ederim. maçta yaptığı bütün hamlelerin karşılığını aldı, tebrik ediyorum hocam.
  seninde kendini tekrardan ispat etme isteğin çok net hissediliyor.

  edit: efes deplasmanda 79 - 71 kazandı.