• 22
    "başıma bir şey gelmeyecekse atatürk'ü sevmiyorum" diyen kız hakkında atatürk'e hakaret kapsamında soruşturma açılan bir memlekette yaşayan yazar. konsantre/imitasyon yılmaz özdil'ler görev başına!

    ulan milleti "şuna mecbursun, buna mecbursun" diye zorlayınca tersini yapasım geliyor. baskın oran ne demişti? "atatürk mezarından kalkıp gelse bugünkü kemalistleri sopayla kovalar!" bunlar da farksız işte. hitlerciler, ama farkında değiller. kendilerini ilerici zannediyorlar. karşı oldukları muhafazakârlardan daha muhafazakâr ve statik olduklarınının farkında değiller. kimse kimseyi sevmek zorunda değil. atatürk'ü sevenlerin çoğu da boş beleş seviyor. aralarından kaçı nutuk'u okumuştur? yüzde biri? aralarından kaçı tek parti dönemi hakkında tarih kitapları okumuştur? kaçı mete tunçay'dan haberdardır? kaçı atatürk'ün karikatürünü çizebilir? bu memlekette hz. muhammet'in ve atatürk'ün karikatürünü çizemezsin. bu imkânsız. bu ülkenin mizah sınırları, tolerans/tahammül sınırı buralarda biter çünkü. kendi inandıklarına gülümseyemeyen insanların memleketi burası.

    edit: ahmet altan'ı bir entelektüel ya da gazeteci olarak değerli bulmuyorum, ama insanlara ikinci cumhuriyetçi diye saldıracaksanız ilk önce 1962 anayasası'nı "ikinci cumhuriyet" diye sunanlara saldırın. ama onlar üniformalı ve her türk asker doğar değil mi? her türk matematikçi, edebiyatçı, fizikçi doğamadığı ve kişiliği askerlikle sınırlandırıldığı için perişanız ya zaten.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!