• 31
    miles başkanın şoparlık yaptığı serinin yeni oyunu.

    evet, bağımlısıyım bu olayın. 9 yaşımdan beri menajerlik oynuyorum. o zamanlar "kontinyu... kontinyu... aa 2-1 kazandım... kontinyu" şeklindeydi tabii, ancak bilinçli bir şekilde yaklaşık 10 senedir oynuyorum bu tip oyunları.

    fifa manager da oynadım, premier manager da, cm de... hepi ayrı bi güzel evet. şimdi tek tek hangisinde ne güzeldir, pek girmeyeyim, bilen biliyor. lakin 2007'den bu yana bu oyunda ne değişti, miles bana bir açıklasın. yıllardır aynı taktik ekranı (okları da piç ettiler), yıllardır aynı anlamsız kontratlar, kifayetsiz oyuncu menajerleri eklentisi, sürekli aynı adamları aynı sene transfer eden takımlar, wonderkidlerden kurulu bir takımın hiç alakasız bir şekilde şampiyon olması, sezonu 7.87 ortalama, 35 maçta 24 gol 17 asistle bitiren adamın sezonun sonunda sezon başı fiyatının üçte birine düşmesi (?!), oyuncuları 2 katına satın alabilme, ancak kendi değerine, hatta bazen altına "ancak" satabilme... "yıllık 2.5 milyon veriyor milan, gitsem mi?" diye düşünüyorsun 2-3 başarılı sezonun ardından... o 2.5 milyon götüme mi sokacağım ben? ne yapılıyor o parayla? onu geç, menajer özelliklerinin ne gibi bir değeri var oyuna? basın toplantısına asistanı yolluyorsun, media handling 1 oluyor. ee? neye yarıyor o boktan media handling? yapmış olmak için yapmak işte.

    2007 miydi en son güzel oyun, 2006 mı hatırlamıyorum da, onda 25 yıl falan oynamıştım. gidiyordu çünkü, akıyordu oyun. son 4-5 senedir maksimum 6-7 sene gördüm, o da alt ligden takım aldığım ve ilk iki senemde kıl payı üst ligi kaçırdığım için, başka bir şeyden değil yani. gitgide yarrak gibi olan bir oyuna mı 50 lira vereceğim ben?

    not: 2001-2007 arası aldığı bütün oyunları orijinal almış bir oyun manyağı... eyyorlamam bu kadar. demosuna bakarım, yine aynı boksa indiririm torrent'ten. çıkıp "örüjünel elin" demekle olmuyor.