• 2
  feci derecede büyük bir problemdir. sadece futbol değil, spor yapan çocuk kalmamıştır. taso ile başlayan, pokemon kartıyla devam eden etki, şimdi metin2 sikiyle arttı, son halini aldı. işte örnek olarak gösterebileceğim bir olay:

  zaman bu yaz efenim. dünya kupası zamanı. bendeniz akşamüstü topumu da alıp hiç kimse olmasa bile okulun bahçesine çıkar ve şut çekerim. zaten topu duyan gelir bizim mahallede. yani gelirdi. yine bir 5-6 kişi toplanıyor tabii halen daha. lakin mahallede 13-16 yaş grubunda en az 10-12 velet olmasına karşın, hiçbiri çıkmaz oldu bu yazla birlikte. e biz abiler olarak maç yapmak istiyoruz, bizim nesil kısıtlı, 8 kişi var en fazla. onların bize yapması gereken şeyi (zile basıp maça çağırmak) biz onlara yapıyoruz düşünün artık...

  neyse efenim, akşam maç var, şili-ispanya galiba. ondan önce bi maç yaparız dedik arkadaşlarla, çıktık dışarı. 11 kişi olduk ama, en güzel 7ye 7 oynanıyor bizim okulun bahçesinde. 3 adam lazım. gittik çağırdık 3 tanesini (çağırttık küçüklerden ikisine). ki bu sonradan gelenler iyi oynayanlardan, 15 yaşında 3 badi.

  ama n'oldu sonra? o son gelen üçlü maçı sikti attı. neden biliyor musunuz? metin2'deki çarlarından konuşmaktan başka bir halt etmediler. pas atıyorsun, konuşmaya dalmış, görmüyor... defansa gel diyorsun, rakip sahada metin2'den bahsediyor... ama sorsan dünya kupasından haberleri yok. guya okulun futbol takımında bunlar.

  metin2'ye de sokayım, fifa'ya da... spor amatör ruhtur lan. önce çıkar kısıtlı imkanlarda oynarsın, mahalle maçı yaparsın, aşağı mahalleyi yener, aldığın gazozu f1 şampanyası gibi fışkırtır annenden azar işitirsin...

  spor bilgisayar işi değildir lan. mekanize oldu çocuklar, 100 kilo hepsi, cips yeyip oyun oynuyorlar. korkuyorum sözlük.

  not: metin2 kelimesinin altını çizmeyen yazım denetiminin içine edeyim. metin2 ne lan?