• 698
    türk değildir.

    şimdi böyle bir ayrıma gitmemin sebebi şudur, ben 22 yaşındayım, ve gerek ekonomik şartlarımın kötü olmaması, gerek de ailemin benim için fedakarlıkları sağolsun, yurtdışında envahi çeşit ülkeye gittim, oranın insanını gördüm. en basitinden avrupa da görmediğim ülke sayısı gördüğümden çok daha azdır. ve bu avrupalı insanlarda bir şey farkettim. bu insanlar insan gibi eğlenmiyorlar, öyle bir eğlence anlayışı var ki, film yapsan ufacık, rtük filmin casting kısmını bile sansürler, o derece alemcidir bu avrupa insanı. fakat işi geldiğinde, sevmese de, nefret de etse, en profesyonelce yapar, olabildiğince kaytarmamaya çalışır.

    benimle yaşıt bu arkadaş ise, yaşı gereği eğlenceye düşkün olduğu için partisini vermekte. avrupalı değil, brezilyalı yani benim soktuğum klasmana aslında uymuyor denilebilir. fakat bu adam brezilyalı olduğu için batıyor yaptıkları. brezilyalı değil mi alayı çapul, disiplinsiz bunların diye bir anlayş var, yahu sorarım size, türk futbolcusundan disiplinsizi var mıdır acaba.

    jo kalkıp maçta elinden geleni yapıyor, her topa koşuyor, ayağına oturanı da sokuyor, sonra malum maçtan sonra parti yaptı, eğlendi diye hemen asılıyor. şurada kim bu adamın saha içinde oynamadığından bahsedebilir? kimse. bana şu an en çok koşan basan adamı say deseler bu adam kafadan giricek listeye. çoğu kişi de benimle katılır eminim.

    sen türk olabilirsin, ama bu adam türk değil arkadaşım, senin gibi bir eğlence anlayışına, mantaliteye sahip olmak zorunda hiç değil, iyi ki değil o ayrı, o zaman sen adamı bunun için yadırgayamazsın.