• 1
  benim bu.

  amigo mu adı bilmiyorum? ya da bu bir ütopya mı ?

  ama gerçekleşmesi için elimden geleni yapıyorum. hani şu " galatasaray'ımızın üçüncü golü; giovaniiiiiii " diye bağıran abi var ya. he işte o. o olmak istiyorum ben. madem futbolcu olamadık, madem yönetici olamıyoruz. bari o olayım mı dedim? yok hayır. o işi başarabilirim diye olmak istedim.

  sinestezi dir benim en hoşlandığım his. renkler ve seslerin buluşması. sesler ve görüntünün iç içe geçmesi.

  hani milan maçında, hani madrid maçında, hani fener maçında meşale şovu. futbolcu için nasıl bir sinestezi yaşatmıştır? o kırmızı rengin fazlalığı, o sesin kulakta çınlaması, ayağının yeşil çime basması.

  sinestezi insan duygularının belki de en yoğun yaşadığı andır. bunun herkes farkında olmayabilir. büyük konserlerde (bkz: tool) (bkz: deftones) (bkz: daft punk) sürekli kullanılır sinestezi. dinleyeni veya müzisyeni daha çok ortama sokmak için. notalar ile renkler birbirine girer. do sesi maviye döner. gözünü kapadığında mavi ışıklar görürsün. aklına küçükken oynadığın mavi ayıcık gelir.

  önemlidir sinestezi.

  benim istediğim de bu be abi stad içinde. maç başlamadan önce, devre arasında maçtan sonra. kenan doğulu çalmasın be abicim maçta. he nasıl olur ?

  yarım notalar vardır müzikte. gerilim verir. korku filmleri müziği yarım notalardan oluşur. ülkemizde hayko cepkin kullanır bu notaları. daya abi yarım notayı maçtan önce. hem taraftar moda girsin, hem futbolcun. eskisi gibi hani. o taraftan inecek gibi ses çıkarsın.

  yeni türk telekom arena için iyi bir ses sistemi, iyi bir akustik düzenlense. taraftar daha bilinçli hale gelinse. zor değil bunlar abi. düşüncem şu;

  bir set kurulabilir, tribün şeklinde 20 kişinin alınacağı. yeni bir marş yapıldığında çekimi yapılır. internete yayılır. herkes besteyi, namelerini bilir.

  bir tribün grubu var ise sadece bir yere kitlenmesin be abi? o zaman aha şimdi olan oluyor. ses çıkmıyor. sadece orası bağırıyor.

  4 bölümden mi oluşuyor stad. 10 bin ultras'ın mı var? yay be abim 2,5 2,5 2,5 2,5 olarak şunları tribüne. maddi durumu elbet karşılanır. her ay belirli bir para ödenmiyor mu zaten? hem bazıları zaten bedava girmiyor mu ?

  alın elinize 4 tane telsiz liderler. beraber başlayın marşa. eski açık nevizadeyi söylerken yeni açık eski sarı desene diye bağırmasın be abim? çok mu zor lan böyle şeyler. eminim bunların hepsini düşünüyorsunuz ama zor mu geliyor uygulamak ?

  takımımız son 2 sezondur bu kadar iyi kadro ile bu kadar kötü sonuçlar alıyorsa kusura bakmayın %40 bizim payımız var bu işte. ne yazık ki fenerbahçe maçında 0-1 gerideyken " la lal al alalala llaayyy saldır galaaatasaray " söyleyerek olmuyor abim bu iş.

  beceremiyorsunuz, yönetemiyorsunuz.

  konu da nerden nereye kaydı toparlayamadım. umarım anlaşılmıştır dediğim.