• 589
  evet gamer dostlar. yeni playstation plus yavaş yavaş şekil almaya başladı. ilk duyurulduğunda xbox gamepass'ın yanına bile yaklaşamayacagını düşünüyordum, ama önce türkiye'ye özel fiyatlandırma bilgisi düştü ve dün de servise dahil olacak oyunların bir kısmı duyuruldu ve yeni ps plus beklentilerin üzerine çıktı bile.

  playstation global'in blog yazısı: http://gss.gs/llI

  kısaca 3 ayrı paket olacakmış.

  -ps plus essentials: normal bildiğin ps plus. ayda 2 dandik oyun + online oynama imkanı + bulut depolama.

  -ps plus extra: 400 civarı ps4 ve ps5 oyunuyla gelecekmiş. kütuphane içinde ghost of tsushima, red dead redemption 2, ac valhalla gibi süprizler var. spiderman miles morales, death stranding ve demon souls da güzel oldu.

  şimdilik dahil olan tüm oyunlar açıklanmış değil. ubisoft plus classic diye 20 küsur oyunluk bir paketin daha dahil olacağı duyuruldu. bunun üstüne ben bir ratchet and clank rift apart ve last of us part ii sürprizi de bekliyorum.

  bu paketin yıllık fiyatı sadece 400 turkish liras. baya baya uygun. daha geçen ay tsushima'ya 500 tl bayılmışken bu fiyata 1 yıl boyunca 400 oyunluk kütüphaneye erişmek büyük olay.

  son paketimiz de

  -ps plus deluxe: ilk iki paketin tüm içeriği + 300 kadar ps1, ps2 ve psp oyunu gelecekmiş. yıllık fiyatı 460 lira. bu da iyi. eski god of warlara yer verirlerse şahsen bu paketi alacağım. bunun yanı sıra eskilerden çok çok merak ettiğim pek oyun yok. rdr 1 içimde uktedir ama o da ps3 nesline dahil olduğu için pakete dahil değil.

  gelelim ps3 oyunları nerde sorusuna. bunlar türkiye'de satılmayacak olan ps plus premium diye bir streaming paketine dahil maalesef. bizdeki ortalama bağlantı kalitesini de düşününce zaten gelse de oynayamazdık.

  ya playstation efendi böyle yola gelirsin işte. rekabet bize yaradı. xbox gamepass bu kadar cazip olmasa sony şimdi heavy rain remasterı 270 liradan kitlemeye çalışıyor olurdu.

  edit: yeni ps plus türkiye'de 22 haziran'da satın alınabilir olacak.
App Store'dan indirin Google Play'den alın