• 116
  transfer yapılmaması veya yapılan transferlere benzer transferler yapılması halinde elimizde 3 yılın sonunda ziraat türkiye kupası ve avrupa'da üst tur dışında hiçbir şey bırakmayacak planlamadır.

  galatasaray futbol takımının şu kadrosunu üst üste üç sene oynat, bir adım ileri gidemeyip, ne uzayıp ne kısalacak topçular sayarım. gelişen, gelişme potansiyeli olan kerem gibi futbolcular zaten gelişiyor. kalite eksikliğinin çaresi yok. yola üç yıllık planlamayla çıkıp birbirine bu kadar benzemeyen, yan yana geldiğinde 1 doğru etmeyen parçaları dizersen taraftarı gençleşmeden de soğutursun. ben soğudum mesela. gençler, gelişecekler, güveniyorum tadında hiçbir realiteye dayanmayan "iyimser" tavırdan da soğudum. dahası, sosyal medyada kulübe yakın hesapların bunu pompalamasının altında başka şeyler arıyorum.

  şu noktaya geldim, süper lig 2021-2022 sezonuna 25 milyon euro bonservis bedeliyle kim kadroyu kurduysa bir daha o kimseler kadro falan kurmasın. 15 haftada liderin 16 puan gerisine düşüren bu kadroyu çok matah bir kadroymuş gibi hala övenlere akıl fikir diliyorum. teknik heyetinden tut kadroya kadar tamamen galatasaray'ın markasını zedeleyen bir tablo var önümüzde.

  edit: daha da ileri gideyim, bu üç yıllık planlamaya ve galatasaray'ın transferlerine laf edilince gelen tepkiden ve seri ofsaytlardan anlıyorum ki taraftarımızın ekseriyeti futbolu unutmuş. en başından beri aldanmadık. bu takım sandığınız kadar kaliteli değil. ya doğru transferler yapıp kadroya kalite katacağız yada böyle üç sene boyunca debeleneceğiz.

  son not: galatasaray ve türk futbolu 3 değil 33 sene uğraşsa ortaya ajax modeli çıkaramaz. bomboş ezberlere hiç düşmedim. galatasaray 35'lik dedeler alsın demiyorum. ne söylediğim belli. yarışmacı olacaksın. bu yarışmacılığı da 21 yaşındakiyle yapıyorsan ne ala fakat ben 21 yaş alacağım, yarışmacı olmayacağım diyemezsin. burası ticarethane değil. 4.5 milyona marcao alındı. şu 25 milyon euronun içinde yarım marcao edecek potansiyel gösterebilen var mı? galatasaray sentez yapmak zorunda. yerine göre "olmuş" topçu da alacağız. beyzadeler istiyor diye football manager hamleleri yapacak değiliz.

  17 ocak 2022 editi: tanım cümlesinde iyimser davranıp ziraat türkiye kupası demişim, orada dahi elendik. dolayısıyla elimizde sadece kura şansı için dua ettiğimiz avrupa ligi kaldı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın