resim
Franklin Edmundo Rijkaard
Görev:Teknik Direktör
Takım:Kariyer Sonu
Yaş:60
Uyruk:Hollanda
  • 1254
    çok değil bundan bir ay önce oynanan gaziantep maçında taraftarımızın nonda'nın kaçırdığı gollerin üstüne tepki vermesine rağmen ve nonda o gün sahanın en kötüsü iken oyundan almamış ve 90 dakika sahada kalmasına izin vermiştir. bir insan kaybetmektense bir maç kaybetmeyi tercih ederim demiştir. bugün nonda ile belki yollar ayrıldı ama kavgasız, gürültüsüz. olması gereken bir ayrılıktı. nonda'da en ufak kötü bir söz söylemeden gitti. herkesin yüzü gülüyordu. çünkü rijkaard için nonda'nın baros'un bir ayrımı yoktur. futbolcuya mal gibi bakmayan bir hocadır. insanlık herşeyin ötesinde gelir.

    bugün 22 şubat 2010 fenerbahçe bursaspor maçı'na bakalım. taraftar guiza'yı istemiyor, oyundan çıkarması için daum'a ısrarcı şekilde mesaj vermeye çalışıyor. o dakikada guiza'yı oyundan çıkaran daum hem maçı hem de oyuncusunu kaybediyor. bu hata belki de sezonun dönüm noktası olacak fenerbahçe adına. her şeyin ötesinde bir insanı kaybediyor daum.

    işte aradaki vizyon farkı budur. eleştirirken bazı şeyleri göz önünde bulundurun. hiç birşey için olmasa bile bunun için bu adamı severim be. cansın rijkaard can.
App Store'dan indirin Google Play'den alın