• 713
  bir futbol kulübünü ekonomik çıkmazdan kurtarmak için sadece bir gecede tüm türkiye'de hane başına yaklaşık 1 tl düşecek kadar bağış verilen/toplanan ülkedir. başka kulüp bağışları ve diğer bağış kampanyalarını düşününce epey bir para toparlandı diye düşünebiliriz.

  aslında yapacaksın halk için benzer bir organizasyon ve hane başına 100bin - 1 milyon tl arasında dağıtacaksın sonra. herkes borcunu öder alacaklılar da ferahlardı ve ekonomi çarkları çok hızlı işlerdi. tabi öncesinde fiyatlandırmalar için kısıtlayıcı ve diğer düzenleyici yasalar çıkarılmalı çünkü bunu fırsat bilip fiyatları uçuracak çakallar olur elbet. ama zengin kesimin ve ülkeyi yönetenlerin işine gelmez bu.

  benimki de bir hayal işte. ama bir kulübe 1 gecede 60 milyon tl'den fazla para toplanıyorsa bir ülkede ve o ülke halkının çoğunluğu ekonomik olarak da çökükse başlarım bu işe! midemi bulandırıyor artık olanlar!

  (bkz: bırakmam seni)

  edit: düzeltme.

  edit2: milli piyango yılbaşı çekilişinden de pay ayrılabilir.

  edit3: halka para dağıtılmasını geçtim çiftçiler için bir bağış kampanyası bile yapılsa bu bile ülke ekonomisini hareketlendirir. anca kulüplere bağış kampanyası yapılsın böyle!

  edit4: son açıklanan miktara göre toplanan para ülke nüfusunda kişi başına 1 tl'ye yaklaşmış durumda. şunu çiftçiler/hayvancılık yapanlar vb. ülke ekonomisine büyük katkısı olanlarlar için de yapsanıza!