• 128
    takımımızın yerli kadro kalitesine bakılmadan beğenilmemelerini anlayamıyorum. ikisi de oyunun iki yönünü hemen hemen eşit düzeyde belli standartlarda oynayabilen nadir yerli oyunculardan, üstelik de bonservis ücretleri yok.

    keza, iki tane birbirinden vasat oyuncu da olsa muhtemelen gelecek yabancı sınırı için mecbur yerli oyuncular almanız veya yetiştirmeniz gerekiyor. mert hakan yandaş ve emre kılınç da olası bir yabancı sınırında 2012-2015 arası selçuk inan ve burak yılmaz ikilisi gibi fark yaratabilecek yerli oyuncular ve yine belirtiyorum üstelik de bonservis ücretleri yok.

    ayrıca galatasaray'da, 2020 senesinde özel futbolcular oldu, yok eğer değillerse de tecrübeliler oldu. (ryan babel ve steve nzonzi başta olmak üzere) ancak, transfer döneminde gönderilse kimsenin sesi çıkmayacağı, avrupa veya milli takım tecrübesi olmayan, üç dört maç iyi oynamış sıradan anadolu topçusu ömer bayram, orta sahada steve nzonzi'den ve kanatta da ryan babel'den daha çok katkı verdi.

    bize gelmelerini isterim ve fark yaratabileceklerini düşünüyorum. özellikle, başımızda fatih hoca gibi ömer bayram'da olduğu gibi yerli oyunculardan çok ekstra verim alabilen bir teknik direktör varken, bonservis ücreti olmayan yerli ve sivrilmiş oyuncuları en azından mevcut yerli oyuncuların kalitesinin yükselişi için kadroya katabilirsek iyi olur.

    onlar için de en doğru karar galatasaray gibi dursa da, sonuçta karar kendilerine ait ve vedat muriqi ile alper potuk gibi fenerbahçe'yi tercih edebilirler. fatih hoca da yeni ömer ve adem'ler bulur, oynatır, parlatır.