• 29
  https://youtu.be/BTZZOJoZr0I

  2 yıl kadar önce levendinho'nun öneri olarak sunduğu girişimin ilk deneme kaydı, hagi'nin de bilgisi ve yardımıyla galatasaray sözlük youtube kanalında yerini aldı.

  henüz işin başı olmakla birlikte "minyatür pota" isimli ilk kayıt hem test hem de yol haritası gayesini taşıyor. fabricius'la birlikte ön ayak olduğumuz program kesinlikle iki yazarın tekelinde olan bir iş değil. galatasaray sözlük'te yazar olup katılımda bulunmak isteyen her arkadaşımız ekibe dahil olabilir. öte yandan başka bir isim altında farklı bir formatla katkı sunmak isteyenler olursa önerilerini sözlük formatına uygun olacak şekilde bu başlık altında paylaşabilirler.

  kayıt süremizi maksimum 30 dk olarak ayarladık. 30 dk'dan uzun süren podcast kayıtları dinleyici için sıkıcı olabiliyor. bu yüzden süreyi mümkün olduğu kadar kısa tutmak istedik. paylaşım mecrası olarak youtube'u tercih etmemizin nedeni ise, herhangi bir üyelik ücreti gerekmeksizin herkesin platforma ulaşım imkanına sahip olabilmesi.

  ticari kaygı gibi bir beklenti kesinlikle söz konusu değil. amaç, sözlüğün potansiyelini azami düzeyde kullanabilmek. kapı her yazara açık. katılımcı olmak isteyenler bana mesaj yoluyla isteklerini iletebilirler. online kura metoduyla da oluşturulacak olan yazar havuzundan katılımcı arkadaşları belirleriz her kayıt için.

  http://onlinekura.com/

  özellikle futbol dışı branşlarda da bilgili ve donanımlı olan arkadaşlarımızın istekli olması önemli, bu bize çeşitlilik sağlar.

  tasarımla ilgilenen dostlarımız galatasaray sözlük podcast için logo tasarımı katkısında bulunursa güzel olur. kaydın olduğu ekranda tasarım logoyu kullanmayı planlıyoruz. tasarımların mevcut galatasaray sözlük logosundan çok da bağımsız olmaması tercihimizdir.

  geri dönüşlerinizi bekliyoruz...

  (bkz: minyatür pota)

  1. kayıt: https://youtu.be/BTZZOJoZr0I

  2. kayıt: https://youtu.be/jIOgl79BRP4 ve https://soundcloud.com/...5665/minyatur-pota-2

  3. kayıt: https://youtu.be/zUGrC8nW7Q8

  4. kayıt: https://youtu.be/siK4lo0xG_I