• https://youtu.be/BTZZOJoZr0I

  2 yıl kadar önce levendinho'nun öneri olarak sunduğu girişimin ilk deneme kaydı, hagi'nin de bilgisi ve yardımıyla galatasaray sözlük youtube kanalında yerini aldı.

  henüz işin başı olmakla birlikte "minyatür pota" isimli ilk kayıt hem test hem de yol haritası gayesini taşıyor. fabricius'la birlikte ön ayak olduğumuz program kesinlikle iki yazarın tekelinde olan bir iş değil. galatasaray sözlük'te yazar olup katılımda bulunmak isteyen her arkadaşımız ekibe dahil olabilir. öte yandan başka bir isim altında farklı bir formatla katkı sunmak isteyenler olursa önerilerini sözlük formatına uygun olacak şekilde bu başlık altında paylaşabilirler.

  kayıt süremizi maksimum 30 dk olarak ayarladık. 30 dk'dan uzun süren podcast kayıtları dinleyici için sıkıcı olabiliyor. bu yüzden süreyi mümkün olduğu kadar kısa tutmak istedik. paylaşım mecrası olarak youtube'u tercih etmemizin nedeni ise, herhangi bir üyelik ücreti gerekmeksizin herkesin platforma ulaşım imkanına sahip olabilmesi.

  ticari kaygı gibi bir beklenti kesinlikle söz konusu değil. amaç, sözlüğün potansiyelini azami düzeyde kullanabilmek. kapı her yazara açık. katılımcı olmak isteyenler bana mesaj yoluyla isteklerini iletebilirler. online kura metoduyla da oluşturulacak olan yazar havuzundan katılımcı arkadaşları belirleriz her kayıt için.

  http://onlinekura.com/

  özellikle futbol dışı branşlarda da bilgili ve donanımlı olan arkadaşlarımızın istekli olması önemli, bu bize çeşitlilik sağlar.

  tasarımla ilgilenen dostlarımız galatasaray sözlük podcast için logo tasarımı katkısında bulunursa güzel olur. kaydın olduğu ekranda tasarım logoyu kullanmayı planlıyoruz. tasarımların mevcut galatasaray sözlük logosundan çok da bağımsız olmaması tercihimizdir.

  geri dönüşlerinizi bekliyoruz...

  (bkz: minyatür pota)

  1. kayıt: https://youtu.be/BTZZOJoZr0I

  2. kayıt: https://youtu.be/jIOgl79BRP4 ve https://soundcloud.com/...5665/minyatur-pota-2

  3. kayıt: https://youtu.be/zUGrC8nW7Q8

  4. kayıt: https://youtu.be/siK4lo0xG_I
 • yapılırsa gerek dinlemek ,gerekse katılım şeklinde her türlü desteği vereceğim proje. sadece galatasaray hakkında değil de galatasaray ağırlıklı genel olarak süper lig ve avrupa konuşulursa daha güzel bir proje olur.

  edit: gönüllü katılımcı sayısına bakılırsa podcastten ziyade siyaset meydanı tadında bir program olacak.

  bir tarafta belhandacılar bir tarafta sneijderciler. vallahi reyting rekorları kırarız.
 • sözlüğümüz açısından güzel olacağı kanaatinde olduğum proje. gönüllü olan yazarların, diğer yazarlar ile fiziksel olarak bir araya gelmeden galatasaray hakkında güncel konuları konuşabileceği bir platform olur. soundcloud ve apple store'da podcast kanalı açılır. henüz üstüne çok düşünme fırsatım olmayan tek konu ise ses kayıtlarının galatasaray sözlük adı ile belli kitlelere ulaşacak olması sebebiyle ses kaydı yapacak arkadaşların bir sorumluluk bilince halinde hareket etme gerekliliği. zaten ilgi görürse oturulur konuşulur.*

  edit: tam uçaga binmeden yazip gondermistim. simdi bakabiliyorum. arkadaşlardan güzel yorumlar gelmiş. sadece futbolla veya galatasaray ile sinirli kalmak durumunda degil tabi. yazar olan, icerik uretmeye gonullu olan herkes icerik uretebilmeli bence. maç haftsonu sözlükte neler konuşulmuş, hangi oyuncu başlıklarında hangi karşıt fikirler belirtilmiş vs. de keyifli olur. ben dinlerdim şahsen. sevgili moderasyon ne der acaba galatasaray sozluk isminin kullanimina? bir fikir alisverisi icin bu haftaici bir aksam skype veya discord vb. bir sey de yapilabilir. ama önce bir moderasyondan destur almakta fayda var. *

  edit2:hagi vurdu gol oldu. hayırlı olsun arkadaşlar. kişiye bağlı olmaması, galatasaraya gönül vermiş her yazarın burda içerik üretebilecek olması sebebiyle devamlılığını çok olası görüyorum. radyo da bir aralar güzel fikirdi fakat ciddi mesai istediğinden devamlılığı çok olmamıştı. podcastler ile çok daha güzel içerikler üretebilir, sözlüğün ismini yayabilir, yazar olmayı şu ana kadar hiç düşünmemiş galatasaraylıları bile bunun ile cezbedebiliriz.**. mikrofon, program vs. teknik ne gibi ihtiyaçlarımız olur, nasıl bir akış izleyebiliriz, ne konular konuşabiliriz vb. sorulara cevap bulabilmek için bir akşam discord üzerinden bir buluşma ayarlayabiliriz. hatta kalıcı bir discord kanalı bile olabilir.