• 5447
  fenerbahçe;

  cemaat tarafından kendilerine kumpas kurulduğunu iddia eden yöneticilere ve taraftara sahip spor kulübü.

  yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası kadıköy'de her yer rüşvet her yer yolsuzluk sloganları atarken akıllarına cemaat gelmeyen taraftar kitlesine sahip spor kulübü.

  akp'ye muhalif gözüküp, akp'nin cemaat argümanına mal bulmuş mağribi gibi atlayan yöneticilere ve taraftara sahip spor kulübü.

  trabzonspor başkanı'nı akp'li olmakla ve spora siyaset karıştırmakla suçlarken, kendi ebedi şeflerinin cumhurbaşkanı ve siyasetle ne kadar içli dışlı olduğunu akıllarına getirmeyen taraftar kitlesine sahip spor kulübü.

  trabzon halkını faşist olmakla itham ederken, siyahi futbolculara muz sallayan taraftarını, pis zenci diye hakaret eden futbolcusunu aklının ucuna getirmeyen ve destekleyen taraftara sahip spor kulübü.

  "daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya, öptüğü çubuklu forma yaşayacak anısında, ali ismail korkmaz , fenerbahçe yıkılmaz" diye slogan atıp ali ismail korkmaz'da sembolleşen eşitlik, hak, hukuk, özgürlük, demokrasi kavramlarının yanına dahi yaklaşamayan taraftara sahip futbol kulübü. onlara göre en büyük, en zengin, en ayrıcalıklı, en üstün, en en en en en şeylere sahip kulüp onlar.

  avrupa'da barcelona dendiğine akıllara nasıl messi geliyorsa, şike deyince akıllara ilk gelen futbol kulübü.

  tanımları bu şekilde çoğaltabiliriz elbette. bu şike süreci ile yolsuzluk sürecinin benzerliği, itham edilen kişilerin tepkilerinin benzerliği, karakterlerinin benzerliği, bu süreçte yaptıkları şeylerin benzerliği, söyledikleri şeylerin benzerliği sadece bu insanların aslında itham edilen şeyleri yaptıklarının en büyük göstergesi. inanmayan ya da anlamayanlar ise ya hüloğculardır ya da fenerbahçe taraftarıdır.

  doğru söz kimden gelirse gelsin doğrudur. "bu ülkede namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır."