• 9286
  futbola olan ilgisi yüzeysel seviyede kalmış insanlara hitap eden bir oyuncu değil kesinlikle. o yüzden sevenini de, sevmeyenini de anlamak gerekiyor.

  misal emre akbaba'nın 14 gol 10 asist gibi bir istatistikle oynadığı 17/18 sezonu, belhanda 3 gol 8 asist ile oynamış.

  şimdi görünürde tartışmaya açık bir şey yok. soldaki oyuncu kesinlikle daha iyi. zira bir futbolcudan alabileceğiniz en realist veridir skor.

  fakat işin teknik analizine girdiğinizde, yukarıdaki istatistiklere sahip oyunculardan 24 gole etki eden değil, 11 gole etki eden oyuncu ofansif anlamda ligi tamamen altüst etmiş bir istatistiki veriye sahip.

  hatta öyle ki işin teknik drektörlük kısmında da emre asla belhanda'nın rakibi olamamış. zira bunlardan birisi ceza sahasını doldururken, diğeri bek ve kanat arasını dolduruyor. birisi boş alanda top beklerken, diğeri rakibin kucağında oynuyor. 10'muş 8'miş yok 8.5'muş tamamen keşmekeş. emre'yi nerde oynatırsan oynat skor alırsın. belhanda'yı da nereye koyarsan koy, alacağın istatistik yine kilit pas, dribling, ara pas.

  dolayısıyla mevcut sistemi değişmediği sürece belhanda'dan daha iyisi hiç bir zaman olmadı bu takım için. kendisinin yokluğunda galatasaray'ın değil puanlar, puan dahi alamıyor oluşunun tek sebebi kendisi tarzında bir oyuncuya aç olan sistem yüzündendi en başından beri.

  dsg şanzımanlara benzetiyorum ben kendisini. uygun şartlarda kullandığınızda, gerçekten verim fışkırıyor. ama ne zaman kaldırması gereken yükten fazlasını verdiysek, o an elimize aldık adamı.

  burada onu ıslıklatan ne oynadığı futbol, ne de başka bir şey. eline aldığı şanzımanla gaza basmaya çalışan fatih terimdi her zaman.