• 328
    "büyüklerin"(!) üçü birden sıçıp sıvayıp diğeri de avrupa kupalarına katılmadığı için sidik yarışı malzemesi olamayınca ülke gündemine gelmeyen hadise.

    oysa bahsi geçen büyük(!) takımlarımızdan bir tanesi zahmet edip de bir iki maç kazansaydı, hatta sadece başakşehir'in 4 maçta 7 puanlık performansını büyük(!) bir takımımız yapsaydı hemen gündem olurdu. türkiye liginde hakkında 3. cümleyi yazacak kadar bile oyun oynayamayan takımlarımızın taraftarları ve medyası bunu kutsal sidik yarışımızda bir koz olarak kullanır, aynı şekilde diğer takım taraftar ve medyası da buna antitezler üretir dururdu.

    avrupa kupalarında grup aşamasının 4. haftası geride kaldı. bu sezonki performans göz önüne alındığında 11. sırada başladığımız sezonda potansiyel rakip olarak kabul edebileceğimiz 22. sıraya kadar olan 12 ülke arasında 10. sıradayız. yine aynı 12 ülke arasında önümüzdeki sezon hesaplamasında yer almayacak olan 2015-2016 sezonu katsayısında da 2. sıradayız. yani önümüzdeki sezona başlarken en çok kaybedip şimdilik en az puan ekleyebilmiş olan ülkelerden biriyiz.

    bir büyük(!) takımımız sahaya sadece durmaya çıkarken, diğeri avrupa kupasını zul görüp rotasyon yaparken, diğeri de tecrübesizlik ve kapasitesine mağlup olurken umarım sevgili basınımız ve kamuoyumuz gündelik goygoyundan kısıp bu konuya da biraz vakit ayırır...