• 441
    https://twitter.com/...372298023215104?s=20

    eleştireceğim.
    yazısında yeni nesile gömen eski nesil insan profilini görmekteyim. o ilk bahsettiği ''vefalı'' kitle zamanında sahadakiler ile tribünlerde oturanlar arasında kazanılan maaş, gelir gider konusunda aralarında uçurum yoktu. onlar pek tabi ki anlaşılabilir.

    ben şahsen bahsettiği ikinci kategorideyim. zaten bir hafta boyunca yönetici,müdür, müşteri,trafik, hayat pahalılığı gibi saçma sapan işlerle kendimizi strese sokuyoruz bir de benden kat kat üstün olan ve benim varlığımdan haberdar olmayan adamlar sahada kaybetti diye destek vermem beklenmesin. maç biter eğer yendiysek yorumları açar keyfimi çatarım ancak kaybettiysek hiç modumu düşüremem açar netflix'imi dizimi izlerim.

    yeni nesil konusunda ise insanların bu futbolu sevmesi için bir sebebe ihtiyacı var. eskiden bizler mahallede top oynardık tutkuyla maç yayınları şifresizdi (ligler hariç) şimdiki çocuklara ne top oynayabilecekleri alan bırakıldı ne de maç izleyebileceği televizyon kanalı. ulan basket maçları bile şifreli artık ayıp değil mi? her şey para para para sonra bu çocuklar niye bu kadar çabuk vazgeçiyor. yok ya?