• 494
  19-20 sezonu henüz başlamışken nba maçı başlığı açmak ile alakalı mini iki ufak kuralı şuraya müsadenizle hatırlatma babında sıkıştırmakta fayda görüyorum.

  --- hagi ---

  nba müsabakaları ile ilgili başlıklar türkiye saati dikkate alınarak değil, yerel saat dikkate alınarak açılmalıdır. haliyle amerika türkiye'yi 8 saat geriden takip ettiğinden, amerika'da öğleden sonra oynanan bir nba müsabakası türkiye'de ertesi güne denk geliyor ve böylelikle maçın tarihi konusunda ikilem ortaya çıkıyor.

  örneğin; bir nba müsabakası yerel saat ile 8 mayıs 2010 20:00'da başladığında tükiye çoktan 9 mayıs'a geçmiş oluyor. bu gibi durumlarda maç başlığı yerel saat olan 8 mayıs 2010 şeklinde açılmalıdır.

  ayrıca entry'de maç saat yazılırken tsi ve/veya yerel saat diye belirtmekte fayda var.

  (bkz: nba maci basligi acma rehberi)

  --- hagi ---

  --- hagi ---

  nba müsabakaları ile ilgili başlıklarda evsahibi takımın adı ilk sırada yazılmalıdır. örneğin cleveland cavaliers'in sahası quicken loans arena'da oynayacağı boston celtics maçı için uygun başlık formatı (bkz: 11 mayis 2010 cleveland cavaliers boston celtics maçı)'dır. yani neymiş, amerikanların yaptığı gibi tersten yazmıyoruz.

  --- hagi ---
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!