Türkiye Süper Lig 6. Hafta Karşılaşması
20:00 Ali Sami Yen Arena
0 - 0
 • 649
  yanlış kadro, yanlış taktik ve olmayan organizasyon ile 1 puan kurtardığımız maç olmuştur.

  belli ki rakipleri analiz etmiyoruz. etseydik fener’in pas ile çıkan takımlara karşı nasıl pozisyon verdiğini görür seri’yi tribüne göndermezdik. formda muriç’in karşısına formsuz marcao’yu koymazdık. analiz etseydik baskı karşısında hata yapan fener savunmasına karşı göstermelik baskı yapan babel ile başlamaz, falcao’yu ilerde yalnız bırakmazdık. ama fener bizi iyi analiz etmiş. ne yaptı fener. biz pas ile çıkan takımız. dört orta saha özellikli orta saha oyuncusu ve pres yapan muriç ile yarısahamızda yaptıkları baskı ile resmen bizi pasifize ettiler. yani bizim yapmamız gereken çoğu şeyi yaptı.

  belli ki oyunu okuyamıyoruz. ikinci yarı babel sahada yok ama maçı tamamlıyor. belhanda aynı şekilde. falcao ilerde tek başına yalnız ama buna bir çare bulamıyoruz.

  ve yine belli oldu ki forma adaletimiz yok. olsaydı eğer 22 eylül 2019 malatya maçının en iyi iki oyuncusu seri ve andone tribünde olmazdı. babel ikinci yarı çıkar ve belhanda maçı tamamlamazdı. haftalardır kötü oynayan yuto ve marcao sahada olmaz linnes’in lisansı dondurulmazdı.

  son yıllarda evimizde gösterdiğimiz en silik derbi performansıydı. maçtan lemina’nın şutlarını çıkarsak hücum anlamında yuto’nun yarım pozisyonu dışında gösterecek hiç birşeyimiz yok. ikinci yarı ilk 10-15 dakika hariç savunmadan hucuma çıkamadık. baskı kuramadık, tempo yapamadık.

  teknik ekibimizin artık şapkayı öne koyup bazı şeylerin yanlış gittiğini ve bu yanlışı düzeltmeleri gerektiğini fark etmeleri gerek. inat etmekten vazgeçip gerginlikten uzak durmaları, saha içine odaklanmaları lazım. yoksa maalesef tünelin ucunda ışık görünmüyor.