• 5123
    kapasite arttırma muhabbeti geçerken geçen yılın doluluk oranlarını inceledim. geçen yıl ki ortalamamız 38.077 gözüküyor transfermarkt verilerine göre. bu kapasite arttırma muhabbeti gerçekleşirse eğer büyük maçlarda stadın full çekeceğini düşünerek 41-42 bin seviyelerine çıkar bu ortalama geçen yılı baz alırsak.

    bu konuda yönetime söylemek istediğim bir şey var. bu fahiş fiyatlarla, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlarda kimse anadolu takımlarıyla oynanan maçlarda batı alt ya da doğu alttan almayı tercih etmiyor, kombine sahiplerinin gittiği kadar doluyor bu maçlarda bu tribünler. taraftar bu ülkedeki en önemli asset bir futbol kulübü için, senin taraftarın da her koşulda arkanda dimdik duruyorsa, senin diyemediklerini diyorsa bu haksızlığı önce kulübe sonrasında da bu taraftara yapamazsın. rakiplerinin stadlarına oranla en 'saçma' yerde stadı olan sensen ve ulaşım ciddi bir problemse halen, kasımpaşa veya konyaspor maçı için 350-650 tl aralığında tüm biletlerini satamayacağın aşikarsa bu fiyatlara bir çekidüzen verilmesi gerekiyor stadın kapasitesini arttırmadan önce. bunun için de ne senin aleyhine karar almak için birilerinin iznine ihtiyaç var ne de ekstra bir maliyete.

    bunları söyledim diye kapasite arttırma işlemine olumsuz baktığım anlamı çıkarılmamalı, tüm şartları zorlamalıyız bu konuda. söylemek istediğim başkasından bir şey beklemeden önce kendimiz yapmamız gerekeni yapalım, galatasaray ne zaman yapması gerekeni yaptıysa kimse önünü kesemedi bu da bildiğimiz ve gururlandığımız bir gerçek.

    tanım: kapasitesini arttırmayı hedeflediğimiz, onca ulaşım sıkıntısına rağmen hâlâ fahiş fiyatlara bilet satılan mabedimiz.