• 5121
  kapasite artışı koltuksuz şekilde yapılırsa ki açıklanan bu; bu sene kale arkalarından kombine alan taraftarlara büyük haksızlık edilmiş olacak.

  genç ve kanı kaynayan arkadaşlarımızın heyecanını anlıyorum. sami yen'de koltuk olmasına rağmen koltuk sayısından fazla seyirci alınırdı ve bir gol anında yerlerde insanların ezildiğine şahit olurdum. mesela yer de verilmezdi. verilse de yolda görsen yolunu değiştireceğin adamla kıç kıça tepiş tepiş maç izlemek zorunda kalırdım.

  bu başlıkta daha önce de yazdım. sadece bayram namazlarında dolan camiler gibi yılda 2 derbi ve 1 şampiyonluk maçı haricinde ful kapasite oynadığımızı gösterebilir misiniz?

  insanlar stada ulaşmak için metrobüs ve metrolarda zaten balık istifi şeklinde eziyetin en büyüğünü çekiyorken bir de onlara diyorsunuz ki en az 3-4 saat daha ayakta durun. ayrıca bunun yazı da var kışı da.

  örneğin 2018-2019 sezonunda evimizde oynadığımız akhisarspor maçını ele alalım. tribünlerde kaç kişi vardı o maçta? yılda 3 maç ful olacak stad için o insanlar betonda mı otursun, ayakta mı dikilsin?

  kulübün ayakta tribün fikrinden bir an önce dönmesi ve koltuk mesafesi daraltıp, koltuk ufaltarak kapasite artışı sağlama sistemine geçmesi gereklidir.