• 5117
  çoğu kişi arena yapılırken inciğine didiğine kadar takip etmiştir. 4. vinç, kedi yolları, kazık çakımı falan takip edenler hatırlar inşaatı.

  bizim arena avrupa standartlarındaki ilk stadyumdu yapıldığında. koltuklar arası mesafe, tribünlerin eğimi, koltukların açısı, sahaya uzaklık, locaların sayısı, vip koltuklar, akustik falan çok ciddi bir mimari ve mühendislik içeriyor. türkiye'de örneği hala yok bu stadyumun. avrupai bir stadyum gerçekten.

  yan yana iki koltuk değil, arka arkaya iki koltuk arası da baya geniştir. yapılış amacı insanlar rahat rahat, konfor içinde maç izlesindi. şimdi bu konfordan vazgeçilmek isteniyor.

  bi yandan iyi olur diyorum ama bi yandan da insanların o rahatlıktan mahrum edilmelerine gönlüm razı gelmiyor açıkçası.

  önce locaları ikiye böldüler. insanlar evde maç izler gibi maç izlesin diye yapılan geniş localar gişe gibi kabinlere döndü. şimdi de ayakta insanlara eziyet olacak gibi. ben insanımızın biraz rahat etmesini istiyorum.

  daha fazla gelir olur. atmosfer süper olur biraz da oraya giden taraftarı düşünmek lazım. adamın biri ailesiyle gitse eşi çocuğu sıkıntı çekmez mi orada? değişiklik yapılırken ailesiyle gelecek insanlar da düşünülmeli. karı kışı var, soğuğu var. bütün maç ayakta mı duracak kucağında çocukla kadın?

  stadyuma tek gelen 20 yaşındaki bağcılar çocukları değil. kadınlar, kızlar, çocuklar, hastalar herkes. herkesin en rahat edeceği şekilde düzenleme yapılmalı. taraftarız biz, para sağılacak hayvan değiliz. ben gidince rahat etmek istiyorum. tıka basa, kamyonda taşınan alt alta üste hayvan gibi muamele görmek istemiyorum.