• 3384
    kiralık gitme imkanı varken ben istanbul'dan ayrılmak istemiyorum diyen futbolcumuz. türkiye'de transfer kapanıp takımdaki 15. yabancı durumuna düşünce de bu tavrını sürdürmüş, portekiz başta olmak üzere transfer döneminin açık olduğu liglerden bir takımla anlaşmayıp istanbul'da kalmayı seçmiştir.

    eğer transferin son günü ya biz lemina'yı da alıyoruz sen kendine takım bul dediysek gitmek istememesini gayet iyi anlarım. tek kelime de etmem. ancak bunun dışındaki durumlarda yaptığı şeyin pek kabul edilir bir tarafı yok. dahası zamanında bunu yapmış bir çok futbolcu da iyi anılmadı burada. adama 3 ay boyunca sağlık için spor yaptırıp maaş ödeyeceğiz ve adı mağdur olacak. lemina geldiğinde hala 3-4 tane ligde transfer açıktı. eğer gerçekten mağdur olacak olsaydı bir takım bulur kiralık giderdi bence.

    yani mağdur falan konularına çok takılmaya gerek yok. ama keşke bir takıma gidip kendisini hazır tutsaydı. nagatomo ve mariano'dan en az 1 tanesi seneye kesin yok. bence stopere 2 yerli takviye yapılacak ve donk da olmayacak. seneye kendisi yabancı kontejanında 14. değil de 10. 11. sırada olma şansına sahip. sözleşmesi askıda olduğu bir sezondan çıkıp bunu başarabilir mi bilmiyorum.