• 3362
  büyük kulüpler birtakım anlık kararlarla yönetilmez. bu adam 2019 nisan ayında, yani 4 ay önce yeni sözleşme imzalamış. henüz 4 ay önce yeni sözleşme imzaladığın oyuncunu transfer sezonunun bitimine 12 saat kala gözden çıkarırsan her türlü eleştiriyi hak edersin.
  yabancı sınırının 14 olduğu çok önceden belli. isim olarak kesin olmasa bile takviye yapılacak bölgeler belli. kimi göndereceğin ve kimin kalacağı belli.
  hal böyleyken sen transferi bitirince “yav bi dakka 15 yabancı olduk” deyip prime dönemini yaşayan bir futbolcuyu kenara çıkaramazsın. üstüne üstlük bu oyuncu forma rekabetinde olduğu 2 meslektaşından -nagatomo ve mariano- daha formsuz değil ve yine bu iki oyuncu gibi sözleşmesi sezon sonu bitmiyor. linnes forma verdiğin takdirde sana bonservis kazandırabilecek bir oyuncu, mariano’nun ve nagatomo’nun aksine.
  sonuç olarak kendisine çok ayıp edildiği açık. hakikaten profesyonel bir sporcu olmasa bir instagram story’siyle yönetime verip veriştirebilirdi. fakat o sessiz kalmayı ve karara saygı duymayı seçti.
  ne güzel demiş ulu önder atatürk;
  “ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim”