• 109
  bir ajax'ın geçtiğimiz seneki şampiyonluk kutlamasına bakıyorum, bir bizimkine. bir real madrid'in eden hazard imza törenine bakıyorum bir bizim falcao'nun imza törenine. inanılmaz kötü organizasyonlar yapıyoruz ve daha kötüsü bunu sürdürüyoruz.

  1- bu tip törenleri ve kutlamaları inatla akşam yapmamız.

  hafta-sonu ve öğlen saat 3 gibi olsaydı hazır liglere ara verilmişken hem çok daha fazla katılım sağlanır hem de gündüz gözüyle çok daha güzel izlerdik. gündüz olmasından mütevellit çıkış telaşı gibi bir durum da söz konusu olmaz, böylelikle oyuncular ve taraftarlar arasında müthiş bir birliktelik sağlanırdı. mesela bu töreni doğu tribünü arkadan, kale arkalarındaki taraftarlardan yandan izledi. artık neyi, ne kadar anladılar muamma. hazard'ın imza törenini buradan izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=1P2x8z-P45E aradaki farkı hissetmemeniz mümkün değil.

  2- şampiyonluk kutlamalarını inatla stadyumda yapma tribi de bir garip. kulüp bilet satıp gelir elde ediyor diye düşünmeye gerek yok, taraftar şampiyonluktan sonra nereye istersen oraya gelir, parasını da verir. çoğu avrupa kulübü şampiyonlukları şehirlerinin meydanlarında kutluyor. bu sene ajax'ın kutlaması tek kelimeyle efsaneydi. sadece 9,5 dakikalık kısmını şuraya bırakıyorum; https://www.youtube.com/watch?v=BjGfriIsThA

  tek kelimeyle muazzam. taraftarlar da çılgınlar gibi eğleniyor.

  3- sırf kulüpte tanıdıkları var diye kutlamalara çağrılan gereksiz şarkıcılar ve dj'ler.

  umarım burayı okuyan birileri vardır ve umarım yine şampiyon olur ve bunu bir meydanda kutlarız. aradaki farkı hepberaber görürüz.