• 20
    gerçekten ülkemizde “komedi” diye tanımlanacak şeyler oluyor. 30 ağustos kayserispor galatasaray maçından sonra basında öyle bir aldı yaratıldı ki. maçı hiç izlemeyen birisi “hakem maçı kayseri’den aldı galatasaray’a verdi” der. ancak maçı izleyen tarafsız bir kişinin galatasaray aleyhine söyleyebileceği en ağır şey “iki takıma da karşılıklı hatalar yapıldı” demek olur. ama bakıyorsunuz kayseri başkanı çıkıyor zehir zemberek şeyler söylüyor. basın yine kollandığımızı iddia ediyor.

    31 ağustos beşiktaş çaykur rizespor maçında ise rizespor’un bariz şekilde hakkı yenmiş. beşiktaş’ın iki oyuncusu kırmızı kart görmemiş. geçen sene ağzından köpükler saçarak, tehdit eden, bağıran rizespor başkanı hasan kartal sırıtarak, “aleyhimize hatalar yapıldı “ demekle yetiniyor. be hey yavşak hakem maçı senden almış öbür tarafa vermiş. senin iki puanını çalmış. ne oldu şimdi niye konuşmuyorsun.

    bu olup bitenleri sadece komedi diye tarif edebiliriz. fatih hocanın da dediği gibi organize ve profesyonel bir kötülük söz konusu. başkalarına sesi çıkmayan herkes söz konusu biz olunca aslan kesiliyor. demediğini bırakmıyor.

    and olsun hepinizi üst üste koyup, şampiyon olacağız.

    (bkz: hedef 23)