• 95
    oyun tarzlarını değiştirmedikçe asla ağlama hakları yoktur. anadolu kulüpleri futbol oynamak değil puan almak istiyor. puan almak için de her yolu mübah görüyor; rakibe sürekli faul yapmak, her pozisyona ama her pozisyona itiraz etmek ve en ufak faulde dakikalarca yerde yatmak.

    konyaspor ve kayserispor son iki haftada bunun en nadide örneklerini gösterdi. 30 ağustos 2019 kayserispor galatasaray maçında kayserispor'un en uçtaki adamı pedro henrique, sadece ilk yarı 5 faul yapmış. bu tüm galatasaray takımının yaptığı faul sayısı ile aynı. aynı maçta başka bir kayserisporlu bernad mensah; yaptığı ve kendisine yapılan her faulde hakeme itiraz etti. merak eden varsa maçı açıp izlesin. bi' ara ben fenalık geçirdiğimi sandım ekran başında. 30 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı; babel'in golüyle 1-0 öne geçtiğimiz dakikaya kadar konyaspor takımı 4 kez yere yattı. 3 kez sahaya sedye girdi.

    bu oyun savunma değil çirkeflik oyunu. istiyolarsa 11 kişi kalenin önüne geçip beklesinler; bu da bir savunmadır, taktiktir der geçerim ama yukarıda yapılan tüm maddeleri harfiyen yapıp bir de üzerine ağlamak en hafif ifadeyle sahtekarlıktan başka bir şey değil.

    ne zaman futbol oynamaya karar verirler; işte o zaman kendilerinin haklarını ilk ben savunacağım.