• 37001
    “beklediğimizi bulmayınca veya alamayınca mecburi değişiklikleri yapacağız. o anki oyunu okumamız ve taktik anlayışımız bu. yaptığımız değişiklik doğru da oldu bence, ileride biraz hareketsizdik. biraz daha hareketlilik gerekiyordu. hem de babel’i yormamış olduk, daha zinde kalmış oldu. kayserispor’u da tebrik ediyorum, gayet iyi mücadele ettiler. çok renkli, elektrikli, giden gelen bir maç oldu. üç puan için çok sevinçliyim ama galatasaray takımı böyle goller yememeli. daha iyi olacağımız kesin de ama bir atmosfer yaratıldı. galatasaray yalnızlaştırılmaya çalışılıyor gibi bir ortam vardı. hatırlarsanız geçen sene örgütlü, organize işler var ama amatör demiştim. sanırım amatör lafıma alınmışlar biraz, baya profesyonelce hamleler var. bunu bugünkü maç ile ilgili söylemiyorum, dışarısı ile alakalı söylüyorum. sözlerime de çok dikkat ediyorum ki cezadan uzak duralım, bahane olmasın hiçbir şeye. galatasaray camiasına geçen sene de söylemiştim, şimdi çok erkenden söylüyorum. bunun tek bir karşılığı vardır, galatasaray olarak bir bütün halinde durmak gerekiyor. bunu ben zaman zaman hatırlatıyorum, yine hatırlatmaya devam ediyorum. yoksa maç ile söylediğim bir şey yok, maçı kapattım. geçen sene kullandığım tanımlamayı değiştiriyorum, amatör lafıma alınmışlar sanırım.”

    “bordeaux maçında orta sahada oynatmıştım, antrenmanlarda da zaman zaman deniyorum. bugünkü ömer performansından dolayı çok memnunum. sahanın içerisinde oyuncu değiştirmeden oyuna müdahale etmeyi çok seven bir hocayım. gezdirebileceğim oyuncu sayısı fazla olduğunda mutluluk duyarım. ömer de şu anda öyle görünüyor. gitmek istedi ömer, peki dedim. oynamasını istiyorum. çok da iyi bir çocuk karakteriyle. o yüzden şu anda bir orta saha daha kazanmış gibi duruyoruz, o yüzden çok mutluyuz.

    bakın şimdi aklıma geldi, galatasaray iki maç kaybetti yabancı konusu hiç konuşuluyor mu? biz şimdi kazanmaya başlayınca tekrar konuşulmaya başlanır. ben ömer’den memnunum”.

    fatih terim

    (bkz: 30 ağustos 2019 kayserispor galatasaray maçı)