• 1225
  2019-2020 sezonunun daha ilk haftasından itibaren sistematik şekilde başlayan fatih terim ve yardımcıları üzerine yapılan algi operasyonuna karşı sozluk içinde en sert cevabı vermesini beklediğim ve verdiğine de şahit olduğum moderasyon.

  sosyal medyada, özellikle twitter'da ali koc'un fenerli fenomen hesapları para karsiligi tek elde toplayıp, tek merkezden yönlendirmeye başladığı bugün ortaya çıktı.

  burada amaç kendisini eleştirenleri susturmak olduğu kadar, algi operasyonları ile de sampiyonluk yarısında avantaj sağlamak.

  ayrıca yine bazı gs'li fan hesaplarını parayla satın alıp fatih terim ve yardımcılarını, başkan ve yönetimi de eleştiri adi altinda taraftar gözünde zayiflatma çabası içinde olduğunu duyuyor, gozlemliyorum.

  aynı durumun sözlük içinde de olabileceği endişesini tasiyorum.

  kaçıncı nesilden olursa olsun burada da troller olduğu açık.

  galatasaray'ın sosyal medyadaki en güçlü kalesi olan ve çoğu zaman da gündemi belirleyen galatasaray sözlük'ün dünden beri içinde bulunduğu durum normal değil.

  galatasaray taraftarı muhasebecidir, yangincidir, vasat sevmez ve kim olursa olsun yanlışında, hatasında elestirir. başkan değiştirir, hoca değiştirir, oyuncu gönderir... şampiyon yapar.

  ama efsanelerine de, değerlerine de herkesten fazla sahip çıkar.

  biz de burada çok yangın yaptık falan da daha ilk haftadan mesai harcar gibi 7/24 eleştiri adi altinda ağzına gelenin söylendiğini görmemistik.

  bu sebeple konsantrasyonumuzu bozmaya yönelik, hedef 23 yolundan bizi uzaklaştırma çabasında olan ve dahası galatasaray'ın yasayan en büyük efsanesi fatih terim'e ve bizzat onun seçtiği ekibe(onlar da bu kulubun efsanesidir) eleştiri(!) adı altında yapılanın fatih terim'i yalnizlastirma, zayiflatma, enerjisini, motivasyonunu düşürme amaçlı hareketlerin çok net karşısında olmalıdır, bunlara karşı da tavrı net koymalıdır.

  türk futbolunda galatasaray'ın makası açma noktasinda önünde çok büyük bir dönüm noktasının olduğu şu zamanda galatasaraylilarin tek yürek olmaktan başka fikri de zikri de olmamalıdır.

  bu sebeple de üstte de yazdığım endişeler sebebiyle verdikleri ve verecekleri kararlarda sert ve seri şekilde cezaları kesmelerini bekliyorum, alacakları her kararın arkasında olduğumu, onları sonuna kadar destekledigimi buradan belirtiyorum.

  saygılarımla.