• 2048
  öncelikle gelmezsen amk demek istiyorum.

  bazı arkadaşların yaş ve maliyet konusunda akıllarında soru işaretleri varsa gidermek adına birkaç söz etmek istedim. bu tip yıldız oyuncuları sadece bir oyuncu olarak dusunmememiz lazım. bu adamlar takım oyununa, ruhuna, sinerjisine çok büyük katkı sağlamaktadır. kadronda yıldız varsa ne yapar eder yeneriz diye aklında bir düşüncesi olur takımdaki diğer oyuncuların. 2 maç örnek vereceğim

  1. 6-1 kaybettiğimiz real madrid maçı. ilk yarı müthiş bir oyun oynuyoruz ve drogba sakatlanıp ikinci yariya oyuna baslayamiyor. hem yenilen basit bir gol hem de drogba çıkınca psikolojik olarak etkileniyoruz.

  2. 1-1 kaldığımız chelsea maçı. 33.dkdan sonra 3 5 2 ile chelsea'ye sahayı adeta dar ediyoruz keza 60.dakikalarda golu de buluyoruz anca drogba 70li dakikalarda oyundan çıkıyor ve hiçbir varlık gösteremeden maçın sonunu getiriyoruz. 2000 kadrosunda hagi'yi örnek vermiyorum bile.

  tek bir oyuncuya bağlamak tabi ki yanlış olur o kadar oyuncunun emeği var ancak bizim gibi bir sistem takımı olmayı başaramamış ve günlük performanslar ile bir yere gelen takımlar için yıldız oyuncu faktörleri çok önemli. samatta ile ne de gelecek vadeden bir forveti getirip koysak başarılı olmamız çok düşük ihtimal.

  son olarak eğer falcao takımımıza transfer olursa şampiyonlar liginde atletico madrid ile bir yerde karşılaşacağımızı düşünüyorum. uefa sever böyle rating oyunlarıni.