• 2416
  plansız programsız çalışan yönetim. takımı forvetsiz bırakırlar, hocası forvetsiz takım ile üç kupa kaldırır. başkan resmi hesaptan 1.5 senede şu kadar kupa kazandık yazısıyla kendi fotoğrafını atar.

  1.5 senede yaşadıklarımızı teker teker anlatalım o halde;

  *üç ay boyunca herhangi bir santrfor transferi yapılmadığı halde gol kralı gomis süper kupa maçından sonra satıldı, ki satılması bana göre doğru alınmış bir karardır. fakat bir yanlış bir doğruyu götürür misali yerine herhangi bir transfer yapılmadı. takım sezonun yarısını santrforu olmadan oynadı. taraftar üç ay boyunca ne yaptınız diye sorduğunda "dolar kurundan haberiniz mi yok?" dendi. üstüne üstlük taraftarla taşşak geçer gibi siteden yapılan açıklamda kulübün yanılmıyorsam beş tane forvet oyuncusu var dendi. üstelik bütün transfer sezonu da sadece üç futbolcunun peşinde gezerek bitti. onlar da modeste, alan carvalho ve benjamin tetteh. öyle ün salmış, üst düzey, futbol tarihinde adını yazdırmış isimler de değil. bu üç isimden birini alamadınız.

  *fenerbahçe maçı olduğu gün, "keşke 7-0 yenebilsek, 6-0 psikozunu kırardık" diyerek taraftarla alenen taşşak geçtiniz. uefa şampiyonlar liginde oynayan, hocası fatih terim olan kulübün başkanının dediğine bakar mısınız?!

  *takım sezonun yarısını santrforsuz oynadı. devre arası transfer dönemi geldi. peki çok sevgili yönetimimiz ne yaptı? transferi yine son güne bıraktı. bu kadar sorumsuzluk olur mu allah aşkına?! profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleridiyerek taraftarla taşşak geçtiniz. üstüne üstlük kasımpaşa'nın götü boklu santrforuna 10 milyon euro verdik. yanında da ölmüş bitmiş kostas mitroglou'nu aldık. bunun yerine fransa, italya gibi liglerden badou ndiaye yerine gelecek bir ortasaha oyuncusuyla beraber kaliteli bir forvet alamaz mıydık? alabilirdik. ama biz türk'üz. yumurta kapıya dayanınca yaparız her şeyi. her işimiz bu yüzden paniktir.

  *yine aynı transfer dönemlerinden birini yaşıyoruz. bu filmi geçen sene izlemiştik. sadece gomis ismini fernando ismiyle değiştirin. size olacakları söylüyorum. transfer dönemi kapanmadan younes belhanda cüzi bir miktara satılacak. yerine birini alamayacaklar. falcao'yu getirecekler belhanda'nın arta kalan parasıyla. sonra aynı iki sene öncenin beşiktaş'ı gibi dördüncü olup yine krize gireceğiz. kadronun yaş ortalamasına bakalım. falcao 33, babel 33, feghouli 30, belhanda 30, donk 33, nagatomo 32, mariano 33, muslera 33. as kadronun sekiz oyuncusu 30 yaşında veya daha yaşlı.

  *asıl konuya gireyim. siz ne istediyseniz bu taraftar yaptı. ekonomik kriz ortamında millet karnını doyuramazken storelara koşun dediniz, koştuk. kendi seçim renginiz ile storedan kampanya yürüttünüz, yine koştuk. stadı doldurun dediniz, doldurduk. yeter ama artık.

  beceremiyorsanız istifa edin!