• 1943
  kendisinin transferinin henüz gerçekleşmemesinde galatasaray yönetiminin en ufak bir hatası bile olmayan oyuncu. sadece süreci ''profesyonellikten uzak/amatörce'' yönettiklerini söyleyebiliriz. şeffaf bir şekilde bilgi aktarımı olmaması, abdurrahim albayrak'ın futbolcu ile olan fotoğrafını basına servis ettirmesine rağmen hâlen sonuca ulaşamaması, haklı olarak taraftarı büyük beklentiye/tepkiye soktu.

  şimdi bu transferdeki bazı konuları toparlamak gerekirse, ki zaten bu başlığa farklı zaman dilimlerinde edindiğim bilgileri yazmıştım. kesinlikle duyumcu falan değilim ama bilgi aldığım kişiye güvenirim. aşağıya yazacaklarımı bilenler de zaten vardır:

  öncelikle; fatih terim, mbwana ally samatta'nın alınmasını çok istiyordu, ilk tercihi kesinlikle oydu ama kulübü abuk sabuk bonservis bedelleri talep edince bu transferden vazgeçilmek zorunda kalındı.

  daha sonra menajerler jorge mendes ve ahmet bulut, radamel falcao garcia'yı bonservissiz şekilde bize getirebileceklerini söyledi. çünkü falcao kariyerinin son yüklü kontratını imzalamak istiyordu ama monaco kulübü sözleşme uzatmak istemiyordu. yüksek maaşından çıkmak onlar için yeterliydi. biz, oyuncu ile günlerce süren uzun görüşmeler yaptık ve her konuda anlaştık. hatta ön protokol bile imzalandı.

  fakat ne olduysa daha sonrasında as monaco kulübünün tutumlarındaki değişiklikten sonra oldu. önce forvet almadan bırakmayız dediler, andre silva ile anlaştılar ama sağlık kontrolü sonrası transfer iptal oldu ve süreç uzadı. ardından bonservis bedeli kazanmadan falcao'yu bırakmak istemedikleri bahanesini sundular. bunda geçen sene monaco'nun küme düşmekten son anda kurtulmasının etkili olduğunu düşünüyorum çünkü taraftar tepkisiyle karşılaşmak istemiyorlar.

  sonuca gelecek olursak; ben buradan bir dönüş olacağını düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum. monaco'nun inadının kırılmasını bekliyoruz. çünkü bize verilen söz, bonservissiz şekilde geleceğiydi. bizimkiler doğal olarak para ödemek istemiyor ama işler öyle çığrından çıktı ki, 3-4 milyon euro civarı bir bonservis ödenirse de kimse şaşırmasın.

  bu bekleyiş biraz daha devam edecek gibi.