• 16243
  oblikler, merkez karın kasları, erector spinae, serratus, multifidus...

  nedir bu saydıklarım? core kasları, yani merkezi kaslar. geçen marcao'yu gördüm. deli gibi core çalışıyordu halatlar ve russian twist ile. futbolda neden önemli bu kaslar?

  farz edelim ki hava topuna gideceksiniz, zıplıyorsunuz. yanılgı şu, bacak kasları kuvvetli adam iyi zıplar. arkadaşlar, kuvvetli core kasları olmadan sahada kelimenin tam anlamıyla doğru adım atamazsınız. samimi söylüyorum. tüm koordinasyonunuzu, çabukluğunuzu, çevikliğinizi core kasları sağlar. nagatomo'nun bir müdahalesi vardı ilk kiralık sezonunda. yatarak topa gidiyor sonra tersine dönüp topu alıyordu. işte o çeviklik ve o hamleyi yapmak core kaslarıyla alakalı. ki nagatomo'nun vücuduna bakarsanız gayet sağlam oblikler ve karın kasları görürsünüz.

  core kasları önemli. koordinasyonu bu core kasları sağlıyor. yani iri biseps görüp "aa bu adam çalışıyor" demek biraz konuya uzak olmakla alakalı. olay core'da, alt vücudun stratejik noktalarında bitiyor. sağlam bir core, yeterli trapezler ve doğru çalışılmış bir omuzla çıkın bakayım bir hava topuna da ne oluyor görün.

  neyse, gelelim arda'ya. oblik diye bir şey göremedim. merkez karın kasları zaten 404 not found. sırt-bel kısmında da bir farklılık olduğunu sanmıyorum. şimdi bu adam dar alanda sağa-sola yalpalamaya çalışsa nasıl yapacak? merkezi savuramaz ki? savurduğu yere doğru mecbur gidecek, öbür tarafa gidemez. onu yapacak core yok çünkü.

  ardanın core bölgesi bitmiş.
  tamamen bitmiş.
  fizyoterapist dostlarımız var sözlükte. lütfen baksınlar, arda'da core bölgesi sanırım hiç yok. yani arda, sen mahalle arkası salonda full izole curl ile biseps şişirip core more hak getire takılan adam mısın? ha sen biseps de çalışmamışsın.

  core bölgesi sıfır adamın.
  yahu iki evrak taşıyan ofis elemanı olsa daha sağlam gözükür. ne bu?
  rezalet durumdaki futbolcudur. futbol kendisini bırakalı çok olmuş.