• 13028
  (bkz: olaylar/#2694726)

  dava açılan yazarları bilgilendirmesi ve davaya sebep olan yazılarının ilgili kelimesi ve/veya cümlesini örnek olarak bir başlıkta paylaşması gereken sözlük.

  isimlerin ulu orta açıklanması ifşaya döner ama örneğin bir yazarımız küfür ve hakaret hariç bir sebepten dava edildiyse o sebep paylaşılmalıdır.

  küfür ve hakaret olunca elbet davadan kaçış olamayabiliyor hele ki dokunulmazlığı olan bir vekile vb. yapılırsa kurtuluş yok. ancak eğer ki bu dava açılan kişiler içerisinde küfür hakaret sebebi haricinde vakalar varsa tüm sözlük bilgilendirilmelidir.

  bu davalar içerisinde küfür ve hakaret haricinde biraz sert bir eleştiri yaptı diye dava açılan var mıdır mesela? böyle bir şey varsa biz dükkanı kapatıp gidelim. örneğin "başakşehir şampiyon olacak öyle görünüyor" diyen devlet büyüğünü futbolla ilgili olduğu için burada sert bir şekilde eleştiriyorsam ve bu sebeple bana dava açılırsa, başlarım böyle işe.

  bu ülkede önemli bir parti liderine yumruk atıldı, saldırıldı. sonucunda serbest bırakıldığı yetmezmiş gibi rakip partiden birine saldırdı diye ödül vermedikleri kaldı. biz burada eleştiriyoruz diye ceza yersek gerçekten çok yazık ve ayıp olur.

  sözlük içinse bir önerim olacak: rerererarara.net adresine bilgisayardan girdiğimizde karşımıza diğer yazarlarımızın rastgele entryleri çıkıyor. onun yerine kendi entrylerimiz rastgele karşımıza çıksa arada okuyup hatırlamadığımız küfür ve/veya hakaret varsa düzeltmek için fırsatımız olur. öteki türlü yüzlerce entrymiz var teker teker bakmak zor gelecektir.