• 34454
  "iki haftadır futbol adına çıkıştayız. çok fazla gol çalışması yapıyoruz, inşallah bu sahaya yansır ve galibiyetle birlikte rahat bir nefes alırız"

  “takım planlamasını, duruş pozisyonunu iyi ayarlamak lazım, ona çalışıyoruz. yetenekli oyuncuları var, onlara karşı biraz temas oyununa çalışıyoruz. iki haftadır futbol adına çıkıştayız, hem içeride oynadığımız demir grup sivasspor maçı, hem deplasmandaki mke ankaragücü maçları. bu maçlarda çok pozisyon yakaladık, değerlendirdik de diyelim. daha iyisini yapmamız lazım. böyle maçlarda girdiğiniz pozisyonları yapamayınca, skora çeviremeyince sıkıntı başlıyor, oyuncuların biraz özgüveninde sarsılma başlıyor. çok fazla gol çalışması yapıyoruz, inşallah bu sahaya yansır ve galibiyetle birlikte daha rahat bir nefes alırız”

  “sivasspor maçında biliyorsunuz maçı kazandıran taraftarlar oldu. ondan önceki maçta da sıkıntı yaşamamıza neden olan taraftardı. demek ki iyi yapınca her şey doğru gidiyor, takımın özgüveni artıyor, oyuncuların iştahı, coşkusu artıyor. kötü gidince de takım zaten bunu kaldıracak güçte değil, o nedenle biz sivasspor maçındaki desteği, bize olan güvenlerini, desteklerini bekliyoruz”

  “en büyük özelliğimiz takım coşkusu. böyle kaliteli oyuncuların olduğu bir takıma temas etmeniz lazım. bunları yaparsanız, bir de girdiğimiz pozisyonlarda oyunun şeklini değiştiremiyoruz. çok pozisyona giriyoruz, atabilsek ondan sonraki planda o coşkuyu daha da artırabileceğiz. inşallah bu maçta, o şans faktörü bizden yana olur. takımımızın çok mücadeleci, çok koşan, çok isteyen, çok coşkulu oynayan kadrosu var. galatasaray’ın belli bölgelerde güçleri var, o alanlarda daha dikkatli ve disiplinli oynayıp zaaflarından da yararlanıp maçı kazanmak istiyoruz”

  “her an her şey olabilir. her takım her şeyi yapabilir. biz şu iki maçta bayağı çıkış yaptık diye düşünüyorum, mke ankaragücü maçını kazansaydık puan anlamında da biraz daha rahatlamış olurduk. biz galatasaray maçından sonra kolay bir fikstüre giriyoruz, maçlarımız kolaylaşıyor. rakiplerin maçları zorlaşıyor. puan puandır, içerideki maçları kazanacaksınız. her takım ummadığınız yerde ligi bitirebilir”

  “en iyisini yapmaya çalışıyoruz. oyuncularımızın hazır olanını oynatmaya çalışıyoruz. bu kadronun içerisindeki oyunculara adil ve adaletli davranmazsanız o zaman bu takım bütünlüğüne zarar verir, o bütünlüğü sağlayamazsınız. takım bütünlüğümüz iyi, sahaya da yansıyor. bizim üzüntümüz niye daha önce bu işleri halledemedik, birtakım maçlarda var’a ve şanssızlığa takıldık, penaltıları kaçırdık. biz hala oradayız, keşke onları aşabilseydik şu anda biz daha genç oyunculara öncelik tanıyan, altyapının gücünü ortaya çıkarmaya çalışan bir takım planlaması düşünmüştük. onu uyguluyorduk, biraz gecikti tabii”

  “genç oyuncular kaybolmadı tabii ki ama etkili olamadılar. benim beklentime cevap veremediler maalesef, şimdi onlar tırmalayacaklar yeni sezonda başlayacaklar. onlar bu işin, planın bir parçasıydı. onlar hiç etkili olamayınca biz o bölümde biraz etkisiz kaldık. birkaç tanesinin bazı şeyleri artıracağını düşünüyorduk, olmadı. artık onları yeniden planlamalarını kendileri yapması lazım. burada her türlü ortam kendilerini geliştirmeleri için müsait. sadece performans ile ilgili sorunu aşamadılar”

  “devre arasına kadar yusuf’tan hiç memnun değildim. hatta yönetime birkaç kez onun değişimi ile ilgili de talepte bulundum. devre arası kamp çalışmasında inanılmaz çalıştı. oyuncu hazırlandı. sonraki performansı üst üste artınca antrenman ve maçta, takımın değişilmez oyuncusu oldu. üzerine katması lazım. yusuf erdoğan tam hazır mı, üretiyor mu derseniz bana göre eksik şu anda. daha iyi isim yapabilir”

  samet aybaba