• 4
  --- alıntı ---
  real madrid birkaç gün önce tartışmalı copa del rey finalinde barcelona’ya mağlup oldu. son euroleague şampiyonu, hala 2018-19 sezonunun sonunda acb’den çıkmayı araştırıyor.

  el mundo’nun haberine göre takımın hukuk ekibi bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürürken kulüp, ispanya ligi ve turnuvalarından ayrılmanın sonuçlarını araştıracak ek bir hukuk bürosuyla da anlaşma sağladı.

  real, euroleague’e katılma konusunda hiçbir problem öngörmüyor. kulübün euroleague’le 10 yıllık bir kontratı bulunuyor fakat benzer durum acb için geçerli değil. yerel ligden ayrılmanın yaratacağı etki takımı sözleşme anlamında etkilemeyecek ancak genel gelirlerde bir azalma yaşanabilir. keza ligin kendisi için de ciddi bir problem ortaya çıkabilir.

  ispanyollar yasal çalışmanın üç ya da dört içinde tamamlanmasını öngörüyor. ancak kulüp, üyelerine de danışmadan ligden ayrılma konusunda son karar alınmayacak. eğer bir anlaşma sağlanırsa ise acb’den ayrılınacak.

  ispanyol kulübünün yanı sıra panathinaikos‘la oynana yunan kupası yarı finalinde hakemlerle sorun yaşayan olympiacos da yerel ligden ayrılmayı düşünüyor. her iki durumda da kulüplerin gelecekleri konusunda alternatif çözümler araştırdığı biliniyor.

  --- alıntı ---

  adamlar aziz yıldırım'ın havuzdan çıkma tehdidini daha ileri taşıyıp reele dökme peşinde. bu dalga euroleague'yi de vursa, real ve oly önderliğinde yeni ve daha sağlam bir yapı kurulsa, güçlü bir sponsorla biz de oradaki yerimizi alsak, hayat bayram olsa :(