• 3
  bu sene fevkalade şanssız bir sezon geçirmekte olan takım.

  ilk olarak sergio llull eylül ayında milli takımın hazırlık kampında çapraz bağlarını kopardı ve sezonu kapattı.
  ekim ayının sonunda bu seneye iyi başlayan ognjen kuzmic çapraz bağlarını kopardı ve sezonu kapattı.
  geçen hafta gustavo ayon omzundan sakatlandı ve ameliyat olacak.
  geçtiğimiz günlerde ise anthony randolph'un ayağındaki sakatlığından dolayı yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

  hemen apar topar 2.20'lik walter tavares'i nbdl'den getirdiler ve 3 yıllık sözleşme imzaladılar.
  luka doncic'i pamuklara sarmalılar.
 • 4
  --- alıntı ---
  real madrid birkaç gün önce tartışmalı copa del rey finalinde barcelona’ya mağlup oldu. son euroleague şampiyonu, hala 2018-19 sezonunun sonunda acb’den çıkmayı araştırıyor.

  el mundo’nun haberine göre takımın hukuk ekibi bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürürken kulüp, ispanya ligi ve turnuvalarından ayrılmanın sonuçlarını araştıracak ek bir hukuk bürosuyla da anlaşma sağladı.

  real, euroleague’e katılma konusunda hiçbir problem öngörmüyor. kulübün euroleague’le 10 yıllık bir kontratı bulunuyor fakat benzer durum acb için geçerli değil. yerel ligden ayrılmanın yaratacağı etki takımı sözleşme anlamında etkilemeyecek ancak genel gelirlerde bir azalma yaşanabilir. keza ligin kendisi için de ciddi bir problem ortaya çıkabilir.

  ispanyollar yasal çalışmanın üç ya da dört içinde tamamlanmasını öngörüyor. ancak kulüp, üyelerine de danışmadan ligden ayrılma konusunda son karar alınmayacak. eğer bir anlaşma sağlanırsa ise acb’den ayrılınacak.

  ispanyol kulübünün yanı sıra panathinaikos‘la oynana yunan kupası yarı finalinde hakemlerle sorun yaşayan olympiacos da yerel ligden ayrılmayı düşünüyor. her iki durumda da kulüplerin gelecekleri konusunda alternatif çözümler araştırdığı biliniyor.

  --- alıntı ---

  adamlar aziz yıldırım'ın havuzdan çıkma tehdidini daha ileri taşıyıp reele dökme peşinde. bu dalga euroleague'yi de vursa, real ve oly önderliğinde yeni ve daha sağlam bir yapı kurulsa, güçlü bir sponsorla biz de oradaki yerimizi alsak, hayat bayram olsa :(
 • 5
  iticilikte valhalla'ya eren ispanyol basketbol kulübü.

  bir takım baştan aşağı insanı itebilir mi lan, nasıl bir istikrar bu; ispanyol basketbolcuların en ufak temasta ak-47 ile avlanmışçasına kendilerini yerlere atma ritüelleri zaten bilinir, bu konuda en tepededirler; ancak heriflerin güney amerikalıları da aynı ya, şaka gibi. facundo campazzo'sundan felipe reyes'ine, gabriel deck'inden rudy fernandez'ine, koç pablo laso'sundan salon anonsçusuna, dübürü yırtık cırtlak taraftarından wizink center'daki reji ekibine... alayı uyuz. vallahi pes.

  ispanyol basketbolcular konusunu açmak gerekirse; ispanya basketbolunun altın jenerasyonunu bilmeyenimiz yoktur herhalde? fernandez-reyes ikilisine ek olarak gasol kardeşler, jose calderon, juan carlos navarro, ricky rubio (geçiş neslinin 1 numaralı temsilcisi), sergio llull, sergio rodriguez ve adını yazmadıklarım... beceri hacmi ve yetenek potansiyeli olarak kusursuz bir nesil(di). elde ettikleri uluslararası başarılar elbette ki takdir edilesi. yalnız bu oyuncu havuzunun basketbolu sadece basketbol olarak görmediği, işin içine "pis işler" olarak tabir edilen birtakım sevimsizlikleri de en fazla haliyle dahil ettiği detayı bir realite.