• 1089
  2 aydır yazarım fakat 1-2 entry’mde daha yazdığım üzere 7-8 yıldır bu sözlüğün bir ferdiyim. sözlüğe çok büyük katkılarda bulunan birçok yazarın nasıl küstürüldüğünü gördüm, kimi ilgi göstermesi gerektiği kişilere sözlük nedeniyle daha az ilgi gösterdiği için sıkıntı yaşadı, kiminin çoğumuzun kaldıramayacağı yükleri oldu, kimi hakkın rahmetine kavuştu ( hako, tabuttarovasata , sarwidas , kurtbaba ve niceleri).

  biz sözlük olarak çok kalabalığız,büyük bir aileyiz ama bilgisi eksik, ilgisi eksik, yazdığını süzgeçten geçirmeyen, karşıdakini dinlemeyen, hiçbir şeyi beğenmeyen kişiler olarak da çok kalabalığız. sözlüğe büyük katkı sağlamış, yazdıklarıyla ağzınızı açık bırakacak, okurken veya sohbet ederken bir şeyler öğreneceğiniz yazar sayısı maalesef 2019 yılı itibariyle iki elin parmağını geçmiyor.

  30000 entry’yi geçen 2 kişi var bu sözlükte.(hatırlamadığım varsa kusura bakmasın) otsukarci abimiz kendi kendini pilot edince mocuishle kaldı bu seviyelerde. sözlükte birçok kişinin sevdiği, benim kimseyle sıkıntı yaşadığını görmediğim (illa ki ufak tefek bir şeyler olmuştur/olmamıştır) bir yazar aslında çok iyi niyetli bir şekilde bir şeyler yapılırken eleştirildi. evet herkes eleştirilebilir ama yapıcılıktan uzak bir şekilde oldu bu eleştiri. maça kaç gün kaldığının belirtilmesinden sonra en az 2-3 cümle nitelikli entry’nin tüm gerekliliklerini yerine getirirken (kaldı ki tüm entry nitelikli ve gayet nizami) ilginç bir eleştiri oldu.

  dediğim gibi ben de yeni yazarım, kendisi benden entry sayısı olarak da yıl olarak da daha eski ama son 1 ayda frekanss07 nickli arkadaş 37 entry yazıp, son 1 hafta 6 entry yazıp bunun 2’sini mocuishle’yi eleştirmek için kullanıyor. yani kendisi yazmıyor ama yazı yazıp içerik sağlayan insanların sıktığına dair bir başlık açıp bu kişileri eleştirebiliyor. sizce de garip değil mi?

  böyle paragraf paragraf yazdım, çünkü mocuishle‘nin yazdıklarını keyifle okuyorum ve totem olarak da bu tarz şeylere inanan herkes için keyif verici olduğunu düşünüyorum. yani örneğin bir kişi her entry’sini iyi akşamlar diye bitirdiğinde entry’lerin iyi akşamlar diye bitmesinin sıkması diye başlık mı açacağız.

  baymeursault attığı streamable linklerine olan yaklaşımımı bildiği için rahatça örnek vereyim. ben de streamable linklerinin verilmesinin sıkması diye başlık açıp iyi bir yazarı da ben küstüreyim, sonuna da anket eklerim. nasıl olsa başka kulüp taraftarları da takip ediyor, illa ki oy alırım ya da kaideyi taciz eden istisna‘nın uzun(öğretici) entrylerinin sıkması diye başlık açayım. o da gitsin, öbürü de gitsin falan filan.

  böyle uzun uzun yazdım. sanırım ülkedeki genel mentaliteye olan kızgınlığımın karşılığı. bu durumlar ciddi ciddi meyve veren ağaç taşlanır olarak görünüyor benim için. velhasılkelam mocişle abimiz totemine devam etmeli, yine bizi konsantre etmeli. alıştık bir kere.

  not: anketi de bir ara eklerim.